NázoryĽ. Blaha: Zo Schutza a SME sa mi dvíha...

Ľ. Blaha: Zo Schutza a SME sa mi dvíha žalúdok

-

Ľ. Blaha: Zo Schutza a SME sa mi dvíha žalúdok

Podpredseda SMER – SD Ľuboš Blaha reaguje na komentár Petra Schutza.

Denník SME prerazil nové dno.

1. Neviem, či Soros nakúpil akcie Pfizeru, ale taký extrémistický výpad proti ľuďom, čo sa nechcú dať zaočkovať, aký dnes predviedol redaktor Schutz, to je také šírenie nenávisti, že by to mala okamžite riešiť prokuratúra.

- reklama -

2. Podľa Schutza sú ľudia, ktorí sa nechcú dať zaočkovať proti Covidu, „zadubení ignoranti“, ktorí sa dopúšťajú „zločinu sabotáže“ a „imperatívom má byť ich znevýhodnenie, ergo diskriminácia“. Na slobode a na majetku.

3. A ten zvyšok už odcitujem, lebo pri prarafrázovaní by sa mi dvíhal žalúdok – toto píše Schutz: „Znevýhodnenie by malo byť také brutálne, aby bolesťou až zavýjali.“

4. Len aby som to preložil do ľudskej reči: mienkotvorný denník SME dnes celkom oficiálne vyzýva k tomu, aby sme brutálne diskriminovali skupinu občanov, ktorí sa slobodne rozhodli, že nepodstúpia experimentálne očkovanie.

- Advertisement -

5. Schutz týchto ľudí tak veľmi nenávidí, že by chcel, aby ich štát trestal natoľko, aby bolesťou zavýjali. Za svoje slobodné rozhodnutie o svojom zdraví. On ich chce mučiť, on im chce spôsobovať ukrutnú bolesť.

6. Prepáčte, ale ak toto nie je trestný čin podnecovania, tak potom už nič. Prosím vás, kde je prokurátor Honz? Ako to, že už v redakcii SME nie je komando NAKA?

7. Nás tu naháňajú za to, že využívame ústavné právo na zhromažďovanie. Obviňujú nás za to, že si vážime Červenú armádu a obetu ruského národu pri našom oslobodzovaní.

8. Nemôžete byť ľavičiar, nemôžete povedať, že socializmus dal ľuďom aj veľa dobrého. Za toto vás ide Honz roztrhať. Za citovanie štúrovcov vám rozrazia dvere kukláči a mieria zbraňami na vašu rodinu.

9. Ale keď Schutz vyzýva k extrémne bolestnému trestaniu ľudí na základe zdravotného rozhodnutia, ktoré je tou najintímnejšou vecou a základným právom každého človeka, to sa ideme tváriť, že to je vrchol liberálnej tolerancie?

10. Len pripomínam, že očkovanie na Covid je na Slovensku dobrovoľné, čiže takéto výzvy idú proti platným zákonom.

11. Ďalej pripomínam, že vakcíny na Covid sú všetky experimentálne. Registrácia je podmienená, sme v štádiu testovania. Za vedľajšie účinky výrobca neručí. V takom krátkom čase od vývoja vakcíny nie je možné predvídať, aké následky to môže mať.

12. Ďalej pripomínam, že na vakcíny AstraZeneca a Pfizer už zomrelo viacero ľudí. Vakcíny spôsobujú krvné zrazeniny či zápal srdcového svalu.

13. Ak sa niekto chce dať zaočkovať a podstúpiť tieto riziká, je to jeho plné právo a nikdy ho nebudem odhovárať. Ani ho nechcem trestať. Ale rovnaký prístup očakávam k ľuďom, ktorí riziká vedľajších účinkov pri experimentálnej vakcíne podstúpiť nechcú.

14. A ak tu nejaký zbesilý Schutz, známy tiež ako majster krabicového vína, sadisticky blúzni, že ľudí treba za ich slobodné rozhodnutie ohľadom ich zdravia bolestivo trestať a mučiť – tak ide o taký prejav extrémizmu, že aj Breivik môže ticho závidieť.

15. Sme sa dobrovoľnosť očkovania. Diskrimináciu z princípu odmietame. A to, čo predvádza denník SME, je šírením takej fašistickej nenávisti, aká tu od druhej svetovej vojny nebola.

Milé SME, čo tak namiesto mučenia a trestania ľudí s iným názorom „až by bolesťou zavýjali“ radšej normálne demokraticky diskutovať a šíriť vyvážené informácie? Chceme tak veľa?

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás