NázoryŽitný o zásahoch NAKA: Je tu masívna politická objednávka...

Žitný o zásahoch NAKA: Je tu masívna politická objednávka a idú hlava-nehlava

-

Žitný o zásahoch NAKA: Je tu masívna politická objednávka a idú hlava-nehlava

V prípade zadržania riaditeľa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa opozícia “zastrašuje“ a premiér Eduard Heger (OĽaNO) to podľa svojho vyjadrenia odmieta. „Zastrašujú ľudia, ktorí majú strach. Skôr otázka je, prečo majú strach,” vyhlásil Heger. Ako vníma toto vyjadrenie bezpečnostný analytik Milan Žitný – je naozaj so zatýkaním všetko v poriadku a opozícia kričí zo strachu? Máme pokojne spávať, lebo polícia robí svoju prácu, alebo sa máme obávať, že, naopak, robí “nadprácu”, ako upozorňovala, napríklad aj správa SIS pre poslancov?

“Musíme začať pár mesiacov dozadu, niekde v minulom roku… Už vtedy, keď sa začali tie masové zatýkania a branie do väzby hlava-nehlava bez akéhokoľvek dôkazu, len na základe tvrdenia nejakého smrada, s prepáčením za výraz, bolo jasné, že tu ide o politickú objednávku. Nejde o trestné konania, ktoré si ctia trestný poriadok, ale má to politický a nie zákonný rámec,” uviedol Žitný.

Posledným dôkazom podľa analytika je nález Ústavného súdu SR vo veci 1 a pol roka väzobne stíhaného advokáta Ribára. “Všetko, čo tam bolo ako dôvod na jeho väzbu, označil ústavný súd za nenáležité a nezákonné,” pripomína Žitný. Ako vraví, nie je to, žiaľ, jediný prípad. “Zoberme si prípad generála Lučanského, na základe jedného jediného tvrdenia istého Pakšiho, bez akýchkoľvek ďalších dôkazov, sudkyňa Záleská dala tohoto človeka, generála polície, do väzby! A ďalšie a ďalšie prípady… To sa nedá inak vysvetliť než že je tu masívna politická objednávka a idú hlava-nehlava.”

- reklama -

A ako vníma vyjadrenie premiéra Hegera? “Tak, že v tejto chvíli sú akékoľvek vyjadrenia premiéra irelevantné. Je spolupáchateľom tohoto strašného nezákonného stavu, ktorý tu vidíme online denno denne. Premiér je toho súčasťou,” hovorí Žitný.

Zdroj: parlamentnelisty.sk

- Advertisement -
- Advertisement -

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás