Penta si stále myslí, že ovláda nielen politikov, ale aj súdy. Zdá sa, že tie časy sa končia. Súd odmietol ničím nepodloženú žalobu a zamietol ju. Rozsudok však nie je právoplatný. Uvidíme, či po zmene vlády budú súdy viac naklonené oligarchickej vláde??. Výzva pre Matoviča, nech prvýkrát v živote urobí niečo pre ľudí.

Chmelár a Drucker zakladajú nové strany. Aké majú šance? Drucker je schopný manažér, ale nemá danosti odolávať silným politickým tlakom. Jeho manažérske schopnosti využila SDKÚ v Slovenskej pošte a Smer v rezorte zdravotníctva, nakoniec však neustal tlak pri demisii Gašpara. Vytiahli naňho kauzu pozemky, a tak radšej skončil. Láka Pellegriniho a Fedora. Fedora možno získa, Pellegriniho nie. Šance tohto projektu sú tak malé.

Chmelárov pokus so stranou Socialisti bude pravdepodobne ďalším z jeho mnohých neúspešných pokusov. Politickú kariéru začal v SDĽ a skončil ako prvý náhradník poslanca do NR SR, nasledovala Strana zelených, v projekt 99 percent, v roku 2016 strana SEN a nakoniec kandidoval na prezidenta. Nikdy to nevyšlo, aj preto jeho ďalšiemu projektu sotva možno predpovedať úspech. Môže získať tri percentá a štátny príspevok, ale šanca prejsť päťpercentnou hranicu je malá. Hlavný problém je v tom, koho chce táto strana osloviť. Ten typ voličov totiž už má bezpečne Progresívne Slovensko. Dnešná ľavicová strana musí oslovovať hodnotovo konzervatívnych voličov so silným sociálnym cítením. Chmelár oslovuje bratislavskú kaviareň a protestných voličov, a tieto voličské segmenty sa navzájom vylučujú.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon: https://www.patreon.com/romanmichelko

Pin It on Pinterest

Share This