Ukázalo sa, že V4 dokázala zablokovať Fransa Timmermansa, ale nedokázala presadiť svojich kandidátov. Výsledky: vedenie Európskej únie je genderovo vyvážené.
To je naj kritérium.

Aj preto sa stala Ursula von der Leyenová šéfkou Európskej komisie.
Veľmoc Nemecko má aj najprestížnejší post v Európe, šéf Európskej rady po Donaldovi Tuskovi prichádza bývalý belgický premiér Charles Michel, vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú politiku, sa stal bývalý španielsky minister zahraničných vecí Josep Borrell a Šéfka ECB sa stane francúzska Christine Lagardová a predsedom EP sa stal druhý Talian po sebe Antonio Tajani strieda David Maria Sassoli.

Takže vedenie Európskej únie si rozdelilo, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Belgicko a Španielsko.
Okrem Belgicka všetko veľké škody. Zdá sa, že by Maroš Šefčovič mohol obdržať post podpredsedu EK s portfóliom digitálnej ekonomiky.

Znesie to maturantka Lucia Ďuriš Nicholsonová, alebo sa trápne pokúsi zastaviť ho na hiringu v europarlamente? Dvojité metre a ničím neodvodnený pocit nadradenosti medzi Západnou a strednou a východnou Európou stále pretrváva. Šikanovali nás pri vstupe do eurozóny, šikanovali nás pri vstupe do Schengenu. Dvojité metre sú dnes v Európskej únii štandardom.
Dokedy to bude trvať, dokedy budeme Európania druhej kategórie?

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon: https://www.patreon.com/romanmichelko

Pin It on Pinterest

Share This