fbpx
Zahraničné10 kôl sankcií vočí Rusku spôsobilo, že bezradná EÚ...

10 kôl sankcií vočí Rusku spôsobilo, že bezradná EÚ s USA hľadá na zoznam sankcionovaných štáty z tretích krajín, ktoré s Ruskom obchodujú

-

10 kôl sankcií vočí Rusku spôsobilo, že bezradná EÚ s USA hľadá na zoznam sankcionovaných štáty z tretích krajín, ktoré s Ruskom obchodujú

EÚ a USA sa chcú viac zamerať proti podporovateľom Ruska vo vojne na Ukrajine

Washington 11. marca (TASR) – Európska únia a USA plánujú ešte viac obmedziť podporu ruskej invázii na Ukrajinu, oznámili v piatok predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a americký prezident Joe Biden. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

„Spoločne podnikáme nové kroky, zamerané na ďalších aktérov z tretích krajín na celom svete, aby sme narušili podporu pre ruskú vojnu z ktoréhokoľvek kúta sveta, kde je identifikovaná,“ uviedli lídri v spoločnom vyhlásení po rokovaní vo Washingtone.

Osobitnú pozornosť bude venovaná tomu, aby sa Rusku zabránilo obchádzať sankcie, povedala von der Leyenová počas krátkeho stretnutia s novinármi v Bielom dome.

„Pracujeme na tom, aby sme ešte viac obmedzili ruské príjmy a zároveň zabezpečili nepretržité dodávky energie pre rozvíjajúce sa trhy a rozvojové krajiny,“ uviedli vo vyhlásení. Konkrétne opatrenia však nemenovali.

Biden a von der Leyenová konkrétne nespomenuli ani Čínu. USA aj EÚ však zvažujú uvaliť sankcie na Peking, ak sa potvrdí, že podporuje Rusko dodávkami zbraní.

Rusko zaútočilo na susednú Ukrajinu 24. februára minulého roku. V reakcii na to EÚ, USA a niekoľko ďalších krajín G20 vrátane Británie uvalili na Moskvu sériu sankcií. Čína doteraz neodsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás