DomáceZvrat v prípade atentátnika, ktorý strieľal na premiéra Fica:...

Zvrat v prípade atentátnika, ktorý strieľal na premiéra Fica: Skončil na psychiatrii!

-

spot_img

Zvrat v prípade atentátnika, ktorý strieľal na premiéra Fica: Skončil na psychiatrii!

BRATISLAVA – Atentátnik, ktorý pred dvomi týždňami vážne postrelil predsedu vlády Roberta Fica, skončil na psychiatrii. Juraj Cintula má byť hospitalizovaný vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.

Informáciu priniesla TV Markíza. Podľa nich by mal byť na psychiatrickom oddelení. Má tam byť pod nepretržitým dozorom 24 hodín denne. Oficiálne však nie je známe, aké zdravotné komplikácie Cintula má. Jeho umiestnenie do tohto zariadenia je vraj hlavne z preventívnych dôvodov.

K atentátu na premiéra Roberta Fica došlo 15. mája popoludní v Handlovej počas výjazdového rokovania vlády. Premiér utrpel tri streľné rany, najťažiu do oblasti brucha a musel absolvovať niekoľkohodinovú operáciu. Podľa posledných informácií sa jeho stav zlepšuje. Stále však zostáva v opatere zdravotníkov v banskobystrickej nemocnici.

Cintula bol hneď po atentáte zadržaný priamo na mieste. Z videa, ktoré vzniklo krátko po zadržaní, je jasné, že jeho motív bol politický. Cintula nesúhlasil s krokmi súčasnej vlády. Obvinený je z pokusu o úkladnú vraždu. Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ho 18. mája poslal do väzby. Rozhodnutie je už právoplatné, keďže Cintula v zákonnej lehote nepodal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Zdroj: Topky.sk

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Mozno ho z toho zariadenia unesu. Alebo sa mu nieco stane. A vysetri sa to rovnako expresne ako Kennedy.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás