DomáceZomrel Milan Lasica

Zomrel Milan Lasica

-

Zomrel Milan Lasica

Vo veku 81 rokov zomrel Milan Lasica

Milan Lasica odpadol na výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders. Oživiť sa ho už nepodarilo

BRATISLAVA. Vo veku 81 rokov v nedeľu zomrel obľúbený komik, herec a spevák Milan Lasica. Informáciu denníku SME potvrdil zdroj blízky Bratislava Hot Serenaders.

Lasica práve vystupoval spolu s orchestrom na ich výročnom koncerte v bratislavskom Štúdiu L+S, keď počas interpretácie piesne odpadol. Oživiť sa ho už nepodarilo.Článok pokračuje pod video reklamou

Lasica a Satinský, priatelia na život a na smrť

Milan Lasica sa narodil 3. februára 1940 vo Zvolene, v rodisku svojej matky.

Ešte pred jeho narodením žili rodičia v Košiciach. Po Mníchovskom diktáte, keď mesto pripadlo Maďarsku, sa presťahovali na stredné Slovensko.

Krátko po narodení syna sa rodina opäť presťahovala do Bratislavy. Tu prežil Milan Lasica celý život.

K divadlu priviedol Lasicu strýko Ernset, spoločne navštevovali divadelné predstavenia. Aj preto sa ako 17-ročný rozhodol Lasica ísť študovať dramaturgiu na VŠMU.

S o rok mladším Júliusom Satisnkým sa Lasica stretol začiatkom 50. rokov na vianočnej besiedke, neskôr na súťaži Hviezdoslavov Kubín, ktorú Satinský vyhral v roku 1958.

Obaja bývali v Bratislave na tej istej ulici, aj keď každý na opačnom konci. Spolu začali ešte ako študenti vystupovať v autorských divadelných predstaveniach. Písal sa rok 1959.

Satinský a Lasica priniesli intelektuálny a satirický pohľad na svet. Komentovali spoločenské udalosti svojským humorom a s dávkou irónie. Dnes ich právom považujeme za zakladateľov slovenského moderného humoru. Už to totiž nebolo jednoduché zábavné ľudové rozprávanie.

Svojimi navonok nevinnými dialógmi metaforicky približovali situácie, v ktorých sa našli mnohí Slováci a Česi. Vystúpenia prelínali scénkami, skečmi a piesňami.

Zdroj: www.sme.sk

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás