DomáceZlúčili sa dve hrozná: Ktoré bezvýznamné strany urobili bezvýznamný...

Zlúčili sa dve hrozná: Ktoré bezvýznamné strany urobili bezvýznamný krok?

-

Zlúčili sa dve hrozná: Ktoré bezvýznamné strany urobili bezvýznamný krok?

DEMOKRATI: Strana Šanca schválila zlúčenie s Demokratmi

BRATISLAVA 3. februára (SITA) – Strana Šanca schválila zlúčenie s Demokratmi. Udialo sa tak na kongrese strany Šanca v Banskej Bystrici, kde delegáti jednohlasne schválili zlúčenie so stranou Demokrati. Informovala o tom hovorkyňa strany Demokrati Martina Kakaščíková s tým, že nasledovať bude ešte formálne odsúhlasenie strany Demokrati na najbližšom sneme strany.

Ako Demokrati priblížili, strany spolupracujú už od parlamentných volieb, pričom Šanca bola jednou z piatich strán, ktoré kandidovali spoločne na kandidátke Demokratov. „Naša doterajšia spolupráca bola intenzívna, odborná a teší ma, že si rozumieme aj ľudsky. Chceme pokračovať v spoločných aktivitách, zdieľame rovnaké hodnoty a naše strany stoja na totožných demokratických princípoch. Je preto prirodzené, že po spoločných rokovaniach navrhujeme zlúčenie, nemá zmysel trieštiť demokratické sily,“ vyhlásil predseda strany Šanca František Oľha. Ako priblížil predseda Demokratov Jaroslav Naď, najbližší Snem Demokratov rozhodne o zlúčení so stranou Šanca a stane sa tak najneskôr do konca roka 2024. Slovensko potrebuje podľa Naďa jednotu a spoločný postup proti „vládnemu valcu, ktorý ohrozuje spravodlivosť a rozkladá piliere právneho štátu,“ Demokrati sú podľa predsedu strany pripravení ponúkať odbornú, proeurópsku politiku. „Verím, že to bude aj so skvelými ľuďmi zo strany Šanca. Aj týmto krokom chceme preniknúť ešte viac do regiónov a rozširovať naše rady,” dodal Naď.

Strana Šanca má v tomto čase približne 100 členov a ďalšie desiatky sympatizantov. Strana formálne zanikne po tom, čo Demokrati na svojom sneme schvália zlúčenie a nasledovať bude 90-dňové prechodné obdobie, kedy budú mať členovia strany Šanca možnosť rozhodnúť sa, či vstúpia k Demokratom. Predsedníctva strán Šanca a Demokrati pritom schválili zámer zlúčiť sa na svojich januárových rokovaniach.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás