fbpx
DomáceŽilina: Vo veku 70 rokov zomrel profesor Žilinskej univerzity...

Žilina: Vo veku 70 rokov zomrel profesor Žilinskej univerzity Karol Matiaško

-

Žilina: Vo veku 70 rokov zomrel profesor Žilinskej univerzity Karol Matiaško

Žilina 11. mája (TASR) – Vo veku 70 rokov zomrel v stredu (10. 5.) profesor Karol Matiaško, dlhoročný dekan Fakulty riadenia a informatiky a prorektor pre informačné systémy Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA). UNIZA o tom informovala na svojej webovej stránke.

- reklama -

Karol Matiaško sa narodil 11. augusta 1952 v Handlovej. V Žiline pôsobil najprv ako študent na Vysokej škole dopravnej (1970) v študijnom odbore kybernetika v doprave a spojoch. Po ukončení štúdia (1975) nastúpil ako výskumno-vývojový pracovník vo Výskumnom ústave dopravnom (VÚD).

Od roku 1990 začal pracovať na Vysokej škole dopravy a spojov (VŠDS). Jeho odborný a vedecký záujem zahŕňal najmä oblasť softvérových technológií s dôrazom na databázové technológie, distribuované spracovanie dát a dátové modelovanie.

Profesor Matiaško bol po celý život aktívnym športovcom a vášnivým chalupárom. V rámci pracovných povinností a tiež voľného času navštívil mnoho krajín sveta.

Posledná rozlúčka sa uskutoční v pondelok 15. mája o 11.00 h na Novom cintoríne v Žiline.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás