DomáceZatiaľ remíza: KUBINA: Mestský súd v Bratislave vrátil do...

Zatiaľ remíza: KUBINA: Mestský súd v Bratislave vrátil do práce ďalšieho policajta Sabotu

-

Zatiaľ remíza: KUBINA: Mestský súd v Bratislave vrátil do práce ďalšieho policajta Sabotu

BRATISLAVA 30. novembra (SITA) – Mestský súd v Bratislave IV vrátil do práce ďalšieho policajta – Milana Sabotu. Ako na sociálnej sieti uviedol advokát Peter Kubina, pomyselný stav je aktuálne 3:3. Kubina tiež uviedol, že na rozhodnutie v prípade jedného z policajtov, konkrétne Branislava Dunčka, stále čakajú. Lehota na rozhodnutie by mala uplynúť dnes. „Naše návrhy boli všetky odôvodnené rovnako, pričom o každom z nich rozhodoval, resp. rozhoduj, iný sudca alebo sudkyňa, ktorým boli návrhy pridelené náhodne elektronickou podateľňou. Vykryštalizovali sa tu dva protichodné názory na otázku právomoci, a preto je namieste, aby sa k veci vyjadril odvolací súd a tieto názory “zrovnal”, či už jedným, alebo druhým smerom,“ uviedol advokát.

Stav je momentálne taký, že trom policajtom, Brankovi Kiššovi, Štefanovi Mašinovi a Milanovi Sabotovi, súd nariadil navrhované neodkladné opatrenia. Súd rozhodol, že má právomoc rozhodovať v antidiskriminačnom spore a ako predbežnú otázku posudzoval súlad konania ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) so zákonom o ochrane oznamovateľov, a to konkrétne nezískanie predošlého súhlasu od Úradu na ochranu oznamovateľov. „V prípade ďalších troch policajtov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Róberta Magulu, súd rozhodol, že nemá právomoc a k meritu veci, teda k súladu konania ministra vnútra so zákonom o ochrane oznamovateľov, sa nevyjadril,“ priblížil Kubina. Doplnil, že dané rozhodnutia rešpektujú, no svoj nesúhlas s nimi prejavili podaním odvolania. „Všetky tieto rozhodnutia boli odôvodnené v zásade totožne a proti všetkým sme už podali odvolania, tiež odôvodnené v zásade totožne,“ dodal Kubina.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás