DomáceZ. Čaputová požiadala Matoviča o zvolanie Bezpečnostnej rady SR,...

Z. Čaputová požiadala Matoviča o zvolanie Bezpečnostnej rady SR, dnes príjme aj demisiu Krajčího

-

Z. Čaputová požiadala Matoviča o zvolanie Bezpečnostnej rady SR, dnes príjme aj demisiu Krajčího

Bratislava 12. marca (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala premiéra Igora Matoviča (OĽANO) v súvislosti so zadržaním, obvinením a následným dočasným pozbavením výkonu štátnej služby riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského o neodkladné zvolanie zasadnutia Výboru Bezpečnostnej rady SR pre koordináciu spravodajských služieb. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Pčolinského zadržala vo štvrtok (11. 3.) Národná kriminálna agentúra, dôvodom majú byť podozrenia z korupcie. Úrad špeciálnej prokuratúry stále zadržanie nekomentoval. Pčolinský je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme v piatok o 15.30 h v Prezidentskom paláci v Bratislave demisiu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Dočasným vedením rezortu zároveň poverí iného člena vlády. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Minister Krajčí oznámil svoj koniec vo funkcii vo štvrtok (11. 3.) s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou. Premiér Igor Matovič (OĽANO) pôvodne avizoval, že z funkcie bude odchádzať postupne, ešte niekoľko týždňov mal pomáhať novému šéfovi rezortu. Chcel, aby Krajčí odišiel, až keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Krajčí nakoniec podáva demisiu v piatok. Nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády. Meno nového ministra ešte nepovedali.

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 Komentáre

  1. Bývalé CO kryty sú „sprivatizované“ a rozkradnuté, tak sa idú poradiť, kam sa podejú, lebo cítia, že sa národ ale už vážne nas**ra. ;-7

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás