NázoryWASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A...

WASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A ZAÚTOČIŤ NA ICH ÚZEMIE

-

spot_img

WASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A ZAÚTOČIŤ NA ICH ÚZEMIE

Dôverné dokumenty Pentagonu tiež odhaľujú, že ukrajinský vodca navrhol „vyhodiť do vzduchu“ ropovod Družba, ktorý dodáva ruskú ropu do Maďarska.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj navrhol útoky proti Rusku a ropovodu, cez ktorý Maďarsko dostáva ruskú ropu napriek tomu, že jeho vláda vyhlásila, že Kyjev použije západné zbrane proti nepriateľským jednotkám iba na svojom území a nie v susednej krajine. s odvolaním sa na uniknuté údaje z USA.

„Za zatvorenými dverami ukrajinský vodca navrhol obsadiť ruské mestá, aby získali vplyv nad Moskvou, zbombardovať ropovod, ktorý prepravuje ruskú ropu do Maďarska, ktoré je členom NATO a zamerať sa na rakety dlhého doletu, aby zasiahli ciele v rámci ruských hraníc,“ píše sa v správe.

Po odhalení dôverných dokumentov Pentagonu, obsahujúcich zachytenú digitálnu komunikáciu medzi Zelenským a najvyššími vojenskými veliteľmi jeho krajiny,Washington Post poukazuje na „agresívne inštinkty“ ukrajinského vodcu, ktoré
„sú v ostrom kontraste s jeho verejným obrazom pokojného štátnika stoického charakteru.“

„Je to on – Zelenskyj, kto navrhuje riskantné vojenské akcie,“ uviedli noviny a zdôraznili nespochybniteľnú pravosť materiálov, ktorú potvrdilo ministerstvo obrany USA.

Okrem toho spresnili, že na stretnutí, ktoré sa konalo koncom januára, Zelenskyj navrhol, aby Ukrajina „uskutočnila útoky v Rusku“ a nasadila pozemné jednotky na „obsadenie bližšie nešpecifikovaných ruských pohraničných miest“ a poskytla Kyjevu výhodu v rozhovoroch s Moskvou.“

Vo februári ukrajinský prezident údajne „vyjadril svoje obavy“, že Kyjev „nemá rakety dlhého doletu schopné zasiahnuť rozmiestnenie ruských jednotiek v Rusku ani nič, čím by na ne zaútočil“. V tom čase hlava štátu navrhla najvyššiemu vojenskému veliteľovi Ukrajiny generálovi Valerijovi Zalužnemu, aby Ukrajina zaútočila na bližšie nešpecifikované miesta nasadenia v ruskej Rostovskej oblasti a namiesto toho použila drony, píše sa v dokumente.

V tom istom mesiaci, počas stretnutia s podpredsedníčkou vlády Juliou Sviridenkovou Zelenskyj navrhol, aby Ukrajina „vyhodila do vzduchu“ ropovod Družba, ktorý dodáva ropu do Maďarska, a „zničila maďarský priemysel, ktorý sa vo veľkej miere spolieha na ruskú ropu“, naznačujú klasifikované materiály.

Nedávny článok potvrdzuje správu, zverejnenú minulý mesiac CNN, podľa ktorej mali americké spravodajské služby prístup k internej komunikácii ukrajinského prezidenta.
Počas rozhovoru pre Washington Post v Kyjeve, keď sa Zelenského pýtali, či skutočne navrhol okupáciu častí Ruska, prezident takéto tvrdenia odmietol ako „fantáziu“, hoci obhajoval svoje právo používať v konflikte nekonvenčnú taktiku.

Zdroj: Washington Post, Contro

Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás