fbpx
NázoryWASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A...

WASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A ZAÚTOČIŤ NA ICH ÚZEMIE

-

WASHINGTON POST: ZELENSKYJ SÚKROMNE NAVRHOL OBSADIŤ RUSKÉ MESTÁ A ZAÚTOČIŤ NA ICH ÚZEMIE

Dôverné dokumenty Pentagonu tiež odhaľujú, že ukrajinský vodca navrhol „vyhodiť do vzduchu“ ropovod Družba, ktorý dodáva ruskú ropu do Maďarska.

- reklama -

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj navrhol útoky proti Rusku a ropovodu, cez ktorý Maďarsko dostáva ruskú ropu napriek tomu, že jeho vláda vyhlásila, že Kyjev použije západné zbrane proti nepriateľským jednotkám iba na svojom území a nie v susednej krajine. s odvolaním sa na uniknuté údaje z USA.

„Za zatvorenými dverami ukrajinský vodca navrhol obsadiť ruské mestá, aby získali vplyv nad Moskvou, zbombardovať ropovod, ktorý prepravuje ruskú ropu do Maďarska, ktoré je členom NATO a zamerať sa na rakety dlhého doletu, aby zasiahli ciele v rámci ruských hraníc,“ píše sa v správe.

Po odhalení dôverných dokumentov Pentagonu, obsahujúcich zachytenú digitálnu komunikáciu medzi Zelenským a najvyššími vojenskými veliteľmi jeho krajiny,Washington Post poukazuje na „agresívne inštinkty“ ukrajinského vodcu, ktoré
„sú v ostrom kontraste s jeho verejným obrazom pokojného štátnika stoického charakteru.“

„Je to on – Zelenskyj, kto navrhuje riskantné vojenské akcie,“ uviedli noviny a zdôraznili nespochybniteľnú pravosť materiálov, ktorú potvrdilo ministerstvo obrany USA.

Okrem toho spresnili, že na stretnutí, ktoré sa konalo koncom januára, Zelenskyj navrhol, aby Ukrajina „uskutočnila útoky v Rusku“ a nasadila pozemné jednotky na „obsadenie bližšie nešpecifikovaných ruských pohraničných miest“ a poskytla Kyjevu výhodu v rozhovoroch s Moskvou.“

Vo februári ukrajinský prezident údajne „vyjadril svoje obavy“, že Kyjev „nemá rakety dlhého doletu schopné zasiahnuť rozmiestnenie ruských jednotiek v Rusku ani nič, čím by na ne zaútočil“. V tom čase hlava štátu navrhla najvyššiemu vojenskému veliteľovi Ukrajiny generálovi Valerijovi Zalužnemu, aby Ukrajina zaútočila na bližšie nešpecifikované miesta nasadenia v ruskej Rostovskej oblasti a namiesto toho použila drony, píše sa v dokumente.

V tom istom mesiaci, počas stretnutia s podpredsedníčkou vlády Juliou Sviridenkovou Zelenskyj navrhol, aby Ukrajina „vyhodila do vzduchu“ ropovod Družba, ktorý dodáva ropu do Maďarska, a „zničila maďarský priemysel, ktorý sa vo veľkej miere spolieha na ruskú ropu“, naznačujú klasifikované materiály.

Nedávny článok potvrdzuje správu, zverejnenú minulý mesiac CNN, podľa ktorej mali americké spravodajské služby prístup k internej komunikácii ukrajinského prezidenta.
Počas rozhovoru pre Washington Post v Kyjeve, keď sa Zelenského pýtali, či skutočne navrhol okupáciu častí Ruska, prezident takéto tvrdenia odmietol ako „fantáziu“, hoci obhajoval svoje právo používať v konflikte nekonvenčnú taktiku.

Zdroj: Washington Post, Contro

Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás