fbpx
ZahraničnéVysvetlenie zničenia Kachonskej priehrady stojí naozaj za 100 bodov

Vysvetlenie zničenia Kachonskej priehrady stojí naozaj za 100 bodov

-

Vysvetlenie zničenia Kachonskej priehrady stojí naozaj za 100 bodov

EÚ: Primárnym vinníkom zničenia Kachovskej priehrady je Rusko, lebo vedie vojnu
BRATISLAVA 9. júna (SITA) – „Primárnu zodpovednosť“ za zničenie Kachovskej priehrady v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny nesie Rusko. V piatok to povedala hovorkyňa Európskej komisie (EK) Dana Spinantová. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Je tam Rusko, bombarduje a ostreľuje, a Ukrajina sa bráni, takže Rusko má primárnu zodpovednosť za to, čo sa deje na Ukrajine … a to je prvé vyhlásenie, ktoré musíte mať na pamäti, keď skúmate tento incident alebo čokoľvek iné,“ uviedla Spinantová. „Budeme robiť všetko, čo môžeme, aby sme podporili ľudí dotknutých zničením hrádze Kachovskej priehrady,“ dodala. Vo štvrtok urobil podobné vyhlásenie Biely dom. Konštatoval, že síce ešte len skúma, kto zničil priehradu, ale na vine je nakoniec Rusko, pretože malo Kachovskú elektráreň pod kontrolou.

Priehrada na rieke Dnipro bola zničená 6. júna. Vyvolalo to humanitárnu a environmentálnu katastrofu na celej južnej Ukrajine. Podľa južného velenia ukrajinskej armády, priehradu vyhodili do vzduchu ruské sily.

https://kyivindependent.com/european-commission-on-kakhovka-dam-disaster-russia-bears-primary-responsibility-as-it-invaded-ukraine/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás