NázoryVyjadrenie hodné ministra? Mikulec nazval Blahu "smerácky dezolát". Blaha...

Vyjadrenie hodné ministra? Mikulec nazval Blahu „smerácky dezolát“. Blaha reagoval

-

spot_img

Vyjadrenie hodné ministra? Mikulec nazval Blahu „smerácky dezolát“. Blaha reagoval

Na sociálnych sieťach to dnes medzi ministrom vnútra Romanom Mikulcom a poslancom Ľubošom Blahom vrelo.

Už skôr sa poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD), vyjadril k policajným kontrolám. Blaha dnes napísal: „Dostala sa ku mne neuveriteľná informácia. Podľa interných dokumentov majú policajti pokyny, aby chodili po bytoch, kde sú Covid-pozitívni ľudia a osobne kontrolovali, či ľudia dodržiavajú karanténu. Ak sa toto potvrdí, tak minister vnútra Roman Mikulec z OĽaNO nech sa zbalí do dvoch minút a zmizne z verejného života – lebo toto je také nezodpovedné šialenstvo, že toto by nevymyslel ani Doktor Mengele. Policajti nám píšu celí zúfalí. Nevyfasovali žiadne zdravotnícke skafandre ani nič, chodia na kontroly v obyčajných rúškach a vystavujú sa vážnemu riziku nákazy. Lebo nejaký „génius“ hore takto rozhodol.

Na tento status zareagoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) statusom, ktorý venoval Ľubošovi Blahovi, v ktorom ho nazval „smerácky dezolát“.

SMERÁCKY DEZOLÁT

Pán Blaha, po prečítaní Vášho statusu musím povedať, že ste nezostali Vašej povesti opäť nič dlžný. Na úplný začiatok začnem zľahka a tak, aby ste to pochopili aj Vy. Keby nešlo o životy a zdravie ľudí tejto krajiny tak by som výplodom Vašej zvrátenej mysle ani nevenoval pozornosť, ale keďže o to zdravie a životy ide, musím. V úvode statusu píšete, že sa Vám dostala ne-u-ve-ri-teľ-ná informácia o policajných kontrolách ľudí, ktorí sú v povinnej domácej izolácii. Zamlčali ste však fakt, že ide do veľkej miery o kontroly osôb po príchode zo zahraničia, a takéto kontroly sú úplne bežné všade v okolitých krajinách. Ale rozumiem, Vašou pracovnou metódou je len burcovanie emócií a šírenie klamstiev. Poďme ďalej, a najmä k faktom. Áno, viem, nepracujete s nimi, ale čítajte.

Policajti na základe spolupráce s RUVZ vykonávajú kontrolu osôb, spravidla cestovateľov, ktorí sú prihlásení prostredníctvom formulára ehranica a sú v domácej karanténe. Polícia do obydlí nevstupuje, celá komunikácia prebieha pri vchodových dverách a ľudia k veci pristupujú veľmi zodpovedne, za čo im aj touto cestou ďakujem. Nikto na dvere nebúcha, možno tak chodíte na návštevy vy, príslušníci PZ vedia aj normálne zazvoniť.

Polícia postupuje výlučne podľa platnej vyhlášky a usmernenia hlavného hygienika. Policajti sú vybavení všetkými potrebnými ochrannými prostriedkami. Musím Vás poopraviť, za žalostnú epidemickú situáciu nemôžu opatrenia, ale VY spolu s Vašim predsedom Ficom a ďalšími dezolátmi, ktorí na protestoch podnecoval ľudí k nerešpektovaniu opatrení a sami rúško nemali.

Teraz Vám pre zmenu ja poviem niečo neuveriteľné a možno to zmení nielen váš život, ak stojíte tak si radšej sadnite. To „hokejové plexisklo“ vášho predsedu, ktoré sa tvári ako vhodná ochrana dýchacích ciest, žiaľ, nechráni pred nákazou ani jeho a už vôbec nie ostatných ľudí. Bomba, čo? Práve kvôli takým ako vy a váš predseda, ktorí nedokážu zvládnuť obyčajné prekrytie dýchacích ciest, alebo ešte lepšie, tak neurobia vôbec, iní trpia.

Tu sa to ešte nakončí. Ľuboš Blaha zareagoval na ministra, kde detailne rozobral jeho slová, pričom v závere napísal, že minister Mikulec „dovolenkuje v Jasnej“.

Minister vnútra Roman Mikulec z OĽaNO zareagoval na môj status, že policajti chodia po bytoch a kontrolujú nakazených ľudí. Chytil hysterický záchvat, vychrlil tonu nadávok a popri tom priznal, že je to pravda. Roztomilé.

1. Jediný argument, ktorý Mikulec použil, bol, že policajti „spravidla“ kontrolujú cestovateľov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

2. Slovo „spravidla“ implikuje, že policajti kontrolujú nielen „cestovateľov“, ale aj všetkých ostatných, čo napokon potvrdilo množstvo ľudí aj pod mojim statusom. Mikulec nič z toho nevyvrátil.

3. Čiže policajti na pokyn ministra Mikulca terorizujú ľudí a ohrozujú verejné zdravie, ale to vraj nevadí, lebo – a teraz sa podržte – som podľa Mikulca „smerácky dezolát“. Aké štátnické! Rastie nám tu nový Talleyrand.

4. Ďalej som sa dozvedel, že mám „zvrátenú myseľ“ (pánko to dal na psychológa, tlieskam) a z nejakého čudného dôvodu zaznelo, že „Robet Fico nosí plexisklo“ (keď je človek v tranze, rinie sa to zjavne samo).

5. S témou policajných kontrol tieto jeho invektívy a nezmysly síce žiadnu súvislosť nemajú, ale pán Mikulec bol pri písaní zjavne v amoku, takže mu to odpustíme.

6. Následne Mikulec z témy policajných kontrol mimoriadne tvorivo preplachtil až k novembrovému protestu a dokonca uverejnil aj fotku, ako s Robertom Ficom spievam hymnu. To už musel byť v štádiu besnenia.

7. No jasné – hymna za to môže. Slovenská hymna môže za to, že policajti na jeho pokyn chodia po bytoch a šikanujú nakazených ľudí. Lebo „to Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo“ a tak šup, šup, pošleme policajtov na Slovákov, aby po nociach nespali. Zobudíme, skontrolujeme, nakazíme sa.

8. Na vrchole nervového záchvatu minister Mikulec označil ľudí, ktorí boli v novembri na proteste ako „ďalších dezolátov“. No proste opozičný poslanec upozornil na vážny problém a dostal odpoveď hodnú ministra. To aj Pročko by to dal s väčšou noblesou.

9. Namiesto racionálnej a vecnej odpovede Mikulec predviedol ohňostroj nenávisti. Aj vás upokojuje, že toto stojí na čele represívnych zložiek? Veď toto je chorobná nevraživosť.

10. Takéto niečo je možno bežné, ak robíte SBS-kára v Slovnafte, ako tuná pán Mikulec po väčšinu svojej kariéry, ale ako minister by sa mohol naučiť, že takto sa k opozícii nespráva predstaviteľ vlády v Európe 21.storočia.

11. Ja ministrovi nenadávam do dezolátov, ani do zvrátených myslí – ja som upozornil na seriózny problém, na ktorý sa sťažujú sami radoví policajti. Takéto hulvátske spôsoby si vyprosujem, pán minister, ja som s vami husi nepásol.

12. To, že ľuďom ministri OĽaNO nadávajú do „opíc“, „luzy“ a najnovšie „dezolátov“, to len potvrdzuje ich nekonečnú aroganciu. To, že sa vyhovárajú na Roberta Fica po roku vládnutia, pôsobí pomerne groteskne už aj na Svedkov Matovičových.

13. Ale to, že ohrozujú verejné zdravie, vystavujú rizikám bežných policajtov a šikanujú ľudí – to je neodpustiteľné. A nie, pán minister, za policajný teror ani vaše šírenie nákazy nemôže ani plexisklo Roberta Fica, ani slovenská národná hymna. Sorry, ale nie.

14. Vážený pán minister, namiesto nenávistných výlevov proti Ľubošovi Blahovi za to, že si vás dovolil kritizovať, urobte konečne niečo pre Slovensko, priznajte si chybu a odstúpte.

15. Polícia má pomáhať a chrániť, nie terorizovať a nakazovať ľudí. Je najvyšší čas upokojiť sa, prestať zúriť, narátať do desať a … vrátiť sa späť do Slovnaftu. Na vrátnicu. Dovi-dopo

P.S. A ospravedlňujem sa, pán minister, že otravujem na dovolenčičke v Jasnej, nerád Vás ruším pri sladkom ničnerobení.

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

5 Komentáre

 1. Slovensko je v DEZOLÁTNOM stave a nevládne Blaha, Fico…, ale Matovič, Mikulec…!!!
  Takže, kto je dezolát???

 2. Tento genitálny minister tvorí nová slová….. zo slovíčka dezolátny dokáže vytvoriť podstatné meno DEZOLÁT
  Mal sa inšpirovať nejakými pravidlami…
  napr. izolovať, izolovaný – izolátor
  ale nie dezolovať, dezolovaný /dezolátny/ – dezolátor

  • Robia chaos v spoločnosti, prečo by nemohli v jazykovede?
   Načo pravidlá?
   Dôležité sú platidlá!

   • to je skoro ako básnička a aj sa to rýmuje.
    Škoda majstra V. Kubala….. keby dnes publikoval : čo vŕta Viktorovi Kubalovi v hlave, tak by sa rehotalo celé Slovensko.
    Ja sa smutno rehocem, keď naši rýchlovykvasení profesori (vraj vedci) na TV obrazovkách stále hovoria: musím pretraktovať ….

    P.S.: tie pokusy zo strany vládnych byť vtipný.. mi pripomínajú film Gombíková vojna. Tam sa decká z dvoch dedín mlátili (lebo ani nevedeli prečo), odstrihávali si gombíky…atď. A hľadali správnu nadávku na tých druhých. Jeden taký 7 ročný počul slovo „impotent“ a tak skúsil ako to funguje. Vmietol do tváre toto slovíčko nejakému dospelému chlapovi a ten ho naháňal cez celú dedinu. A tak potom pri bitke sa nahatí chalani tak od 5-8 rokov častovali slovíčkom IMPOTENT … v nemeckom filme používali schlamm schwan

  • podobne sa blysol v Bielom dome náš miky
   nedali mu transkripciu výslovnosti a tak priamo pred prezidentom USA vyšlo z neho slovíčko, ktoré vyslovil vo vete takto
   áj mast emfasis…. (miesto slovesa mfesaijz ….povedal podstatné meno) a všetci naňho čumeli (aj miky sa zarazil ale nepochopil, že ho nechápu) Na východe sme vtedy hovorili že je riadny f… (vulgárna východňarčina)
   Podobne sa blysla aj Schmognerova svojou angličtinou. Veľa sa hovorilo o stand by credit…. Novinári so prekladali rôzne a väčšinou šialene a ani nechápali o čo obsahom ide.
   Schmognerova to kamier vysvetľovala ako PREDDAVKOVA pôžička – čo je kekonomický ale aj učtovnícky ale aj slovenčinovipobokovy nezmysel….
   Zákonodarci u nás preložili blbo anglický výraz a tak u nás niekoľko rokov platil zákon (a všetci boli spokojní – aj angličtinári) …. Zákon o zamedzeni DVOJAKÉHO zdanenia (išlo o dvojité… nerozlišovali pri preklade double, twice, twofold). Dvojaké – 2 x rôzne, dvojité – 2x za to isté…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás