fbpx
DomáceVojenský analytik Milan Vanc to Kolíkovej nedaroval. 0päť si...

Vojenský analytik Milan Vanc to Kolíkovej nedaroval. 0päť si niektorí politici protirečia

-

Vojenský analytik Milan Vanc to Kolíkovej nedaroval. 0päť si niektorí politici protirečia

Súdy vraj treba rešpektovať. Ozýva sa medzi politikmi. Áno, majú pravdu. Vojenský analytik Milan Vanc sa zamýšľa, prečo potom chcela ministerka Kolíková dávať dovolanie, ak by dnešný rozsudok nebol podľa jej predstáv.

Milan Vanc: Kolíková: „Ak by aj došlo ku konečnému rozhodnutiu, faktom je, že je tu ešte mimoriadny opravný prostriedok, tzv. dovolanie a ja ako ministerka spravodlivosti mám oprávnenie prostredníctvom neho istým spôsobom takéto konečné rozhodnutie zvrátiť.“

Inými slovami podľa pani ministerky platí: keď nebude rozsudok v súlade s JEJ hodnotením dôkazov, teda keď nebude niekto odsúdený, podá dovolanie. Tak toto podľa Vás určite nie je nátlak na senát, pravda pani Kolíková?

Prečo iné by táto madam zverejňovala svoj postup po vynesení rozsudku?

Súdu je predsa známe, aké zákonné kroky môže ako ministerka podniknúť, tak prečo o nich píše, presnejšie dopredu sa vyhráža?

Je neskutočné, ako táto mincmisterka vedie svoj rezort, ale aj ako celá vláda spravuje tento štát. Ešte je niekde vo svete, teda mimo Saudskej Arábie, a možno Mjarmarska, nejaký iný podobne (do)riadený štát?Preboha, kto Tú ženskú učil základy práva !…..

Čim dlhšie sa o tomto prípade hovorí v médiách, tým som viac som presvedčený o tom , že skutočný objednávateľ – objednávatelia sú v radoch súčasnej koalície !

B. Kollár však hovorí niečo iné: Rozhodnutia súdov by sme nemali napádať, treba ich rešpektovať

      Bratislava 15. júna (TASR) – Rozhodnutia súdov by sme nemali napádať, ale rešpektovať ich nezávislosť. Treba si počkať na rozhodovanie prvostupňového súdu. V reakcii na rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý v utorok zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, to pripomenul predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).


      Kollár dodal, že politikom neprináleží rozhodnutia komentovať, treba ich len rešpektovať. Myslí si, že proces sa natiahne ešte na ďalší rok a bude to spoločnosť traumatizovať. „Myslím si, že aj rodina pozostalých by už bola rada, keby to mala definitívne za sebou a vedel by sa absolútny verdikt,“ reagoval Kollár v parlamente pred novinármi.


      Kollár sa podľa svojich slov prikláňa k názoru ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktorá rešpektovala rozhodnutie prvostupňového súdu. Šéf parlamentu hovorí, že nesmieme napádať rozhodnutia súdov a nemôžeme ako spoločnosť rozhodovať, kto je vinný či nevinný. Nedôveru voči senátu ŠTS považuje za veľkú chybu. Takisto vyhlásil, že nemôžeme napádať akéhokoľvek sudcu, ktorý sa rozhodne podľa najlepšieho svedomia a vedomia.


      Kollár očakáva, že na konci opakovaného procesu sa prípad znova dostane na najvyšší súd.


      Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský očakával takéto rozhodnutie súdu. „Myslím si, že je to v poriadku. Teraz by mal celý proces nanovo začať, to znamená nanovo dokazovanie a na konci sa ukáže, aká je realita,“ skonštatoval. Túto realitu si nateraz však netrúfa hodnotiť, keďže nepozná dôkaznú situáciu ani vyšetrovací spis, a má len medializované informácie. „Obžaloba tvrdí, že sú nové dôkazy. Predpokladám, že budú predložené a bude na súdoch, ako rozhodnú,“ dodal.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás