DomáceVo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných...

Vo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných PCR testoch dával negatívny výsledok

-

spot_img

Vo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných PCR testoch dával negatívny výsledok

(zdroj)

Francúzske ministerstvo zdravotníctva v pondelok neskoro večer vydalo informáciu o zistení nového variantu koronavírusu v Bretónsku v nemocničnom centre Lannion. Viaceré z krvných vzoriek, ktoré obsahovali tento vírus, vykázali pri prvotnom PCR teste negatívny výsledok. Nový variant vírusu teraz skúmajú vedci z Pasteurovho inštitútu, či je možné, že nové mutácie spôsobia ťažšiu detekovateľnosť vírusu pri testoch. Nová francúzska mutácia nie je ani nákazlivejšia, ani nebezpečnejšia, ako predchádzajúce varianty.

Politico zverejnilo aj podrobnejšie informácie, z ktorých vyplýva, že nový variant sa našiel v skupine 79 vzoriek od pacientov s príznakmi, z ktorých 8 obsahovalo tento nový variant.

Ešte viac podrobností zverejnil portál The Connexion. Skúmané vzorky pochádzali od pacientov s typickými príznakmi a lekári boli pôvodne prekvapení, že štandardný PCR test vírus neodhalil. Preto podrobili vzorky ďalšiemu výskumu molekulárnou analýzou, ktorá prítomnosť vírusu potvrdila.

Všetky médiá, ktoré priniesli túto informáciu, pripájajú dodatok, že vírusy mutujú prirodzene a je normálne, že sa pravidelne objavujú nové varianty.

Poznámka: Viaceré významné svetové médiá (napr. Reuters, Jerusalem Post, Emirates New Agency) priniesli informáciu o novom francúzskom variante bez zmienky o prvotnom negatívnom výsledku PCR testu. Vzhľadom na vetu o tom, že vírusy mutujú pravidelne (a nových variantov sú už tisícky) tejto informácii zjavne chýba logický kontext. Upozorňujeme čitateľov, že takto sa zvykne prejaviť „chyba v matrixe“.
Väčšina svetových médií túto informáciu zatiaľ nezverejnila vôbec.
Upozorňujeme čitateľov aj na to, že postup lekárov vo Francúzsku je štandardný a donedávna patril aj k správnej nemocničnej praxi na Slovensku. Výsledky laboratórnych testov sa vždy dávajú do korelácie s klinickým obrazom a v prípade pochybností sa vykonajú ďalšie vyšetrenia. Samotný výsledok jedného laboratórneho testu NIKDY nesmie byť rozhodujúci na stanovenie diagnózy ani liečebného postupu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás