fbpx
DomáceVládny prívesok Remišová si kladie podmienky

Vládny prívesok Remišová si kladie podmienky

-

Vládny prívesok Remišová si kladie podmienky

V.Remišová: Riešením sú predčasné voľby alebo odchod Matoviča a Sulíka

      Bratislava 14. marca (TASR) – Šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová vidí dve možnosti pre riešenie krízy vo vládnej koalícii. Prvou sú predčasné voľby, ktoré by ale podľa nej viedli k dlhotrvajúcemu chaosu. Druhá možnosť je, že by premiér Igor Matovič (OĽANO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) mali odísť z vlády. Remišová to uviedla v diskusnej relácii TA3 V politike. Dodala, že konflikt medzi Sulíkom a Matovičom stále trvá.


      V koalícii podľa Remišovej rokovali desiatky hodín a momentálne dospeli rokovania do takého stavu, že vidí dve možnosti riešenia. „Snažila som sa, čo bolo v ľudských silách, aby som túto koalíciu zachránila,“ vyhlásila. „Prvé riešenie, a je to veľmi zlé a najhoršie riešenie, sú predčasné voľby, ktoré by viedli k dlhotrvajúcemu chaosu,“ skonštatovala s tým, že by to bola obrovská zrada pre občanov, ktorí dali tejto koalícii dôveru. Druhé riešenie je podľa nej odchod Sulíka, ale aj Matoviča z vlády. „Viem, že je to ľudsky nepríjemné, ale v tomto momente to vidím aj vzhľadom na rokovania ako jediné riešenie,“ doplnila Remišová.

- reklama -


      Vládna kríza sa podľa nej nemôže naťahovať. „Čo sa týka dvoch mojich kolegov, spravili veľké chyby, ale teraz idú urobiť najväčšiu chybu svojho života, a to je rozbiť túto vládu. Bola by to najväčšia chyba, pretože ja si neviem predstaviť, ako by sa dôvera voličov dala obnoviť, ak by strana, ktorá bola dvakrát vo vláde, dvakrát vládu rozbila,“ vyhlásila s tým, že východiskom je, aby Sulík a Matovič prekonali egá a obnovila sa dôvera voči tejto vláde.


      Odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) podľa poslanca Richarda Rašiho (nezaradený) nie je riešením. Riešenie vidí v rekonštrukcii vlády. Buď odíde podľa neho predseda vlády, alebo bude do predčasných volieb na Slovensku vláda odborníkov. „Pokiaľ odíde premiér Matovič, až vtedy môžeme hovoriť o rekonštrukcii vlády,“ dodal.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás