fbpx
NázoryVLÁDA: Vládny kabinet chce venovať osobitnú pozornosť podpore rodín

VLÁDA: Vládny kabinet chce venovať osobitnú pozornosť podpore rodín

-

VLÁDA: Vládny kabinet chce venovať osobitnú pozornosť podpore rodín

BRATISLAVA 18. novembra (SITA) – Vládny kabinet chce venovať osobitnú pozornosť podpore rodín a pomoci pre ne. Vyplýva to z programového vyhlásenia vlády. „Vláda si ctí a bude chrániť ustanovenie Ústavy Slovenskej republiky, podľa ktorého je manželstvo jedinečným zväzkom muža a ženy. Rodinu považuje za základnú bunku spoločnosti. Manželstvo, rodičovstvo a rodina budú pod ochranou zákona,“ uvádza sa v ňom. Vláda doplnila, že rešpektuje i spolužitie osôb opačného pohlavia mimo manželského inštitútu, a tiež spolužitie osôb rovnakého pohlavia. Deklarovala tiež, že je pripravená riešiť praktické otázky, ktoré súvisia s ich spolužitím v spoločnej domácnosti.

„Vláda si ctí ustanovenie ústavy, podľa ktorého je ľudský život hodný ochrany už pred narodením. Vláda rovnako rešpektuje, že téma rozhodovania o živote dieťaťa v čase tehotenstva je spojená so širokou škálou rozdielnych názorov ovplyvňovaných mnohými faktormi,“ uvádza ďalej vládny kabinet vo svojom programovom vyhlásení. Vláda tiež dodala, že si nebude uplatňovať autoritu vydávať príkazy o podpore či odmietnutí akýchkoľvek legislatívnych návrhov, ktoré by upravovali otázky súvisiace s rozhodovaním ženy o dieťati počas tehotenstva. Slovensko je podľa novej vlády štátom, ktorý sa hlási k ochrane života a sociálna politika by podľa jej programového vyhlásenia mala mať za cieľ ponúknuť ženám a matkám takú podporu, aby pri rozhodovaní o živote dieťaťa v čase tehotenstva pociťovali spoločenskú podporu a vnímali i alternatívne možnosti pomoci, ako je napríklad anonymizovaný pôrod a adopcia detí.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás