fbpx
DomáceVláda schválila predĺženie núdzového stavu (aktualizované) (2)

Vláda schválila predĺženie núdzového stavu (aktualizované) (2)

-

Vláda schválila predĺženie núdzového stavu (aktualizované) (2)

Bratislava 17. marca (TASR) – Núdzový stav na Slovensku v dôsledku pandemickej situácie sa predĺži o 40 dní. V stredu o tom rozhodla vláda. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) po rokovaní vlády povedala, že predĺženie bolo schválené konsenzuálne.

Minister financií a zastupujúci šef zdravotníckeho rezortu Eduard Heger (OĽANO) v utorok (16. 3.) po zasadnutí pandemickej komisie uviedol, že na predĺžení je jednoznačná zhoda odborníkov. Na zasadnutí sa však pri hlasovaní mali zdržať zástupcovia SaS, podľa lídra liberálov Richarda Sulíka nepočuli dostatočné argumenty. Pred vládou však uistil, že ak na rokovaní kabinetu budú počuť pádne odôvodnenie, ministri z SaS za predĺženie núdzového stavu zahlasujú.

„Som veľmi rád, že táto debata zbehla pomerne rýchlo. Myslím si, že všetci si jasne uvedomujú, že zachovanie núdzového stavu je výlučne z dôvodu ochrany zdravia obyvateľov SR. Som rád, že uznesenie bolo schválené jednohlasne,“ povedal po rokovaní vlády Heger.

- reklama -

Oproti súčasnému núdzovému stavu sa zmenia tri veci, ozrejmil štátny tajomník rezortu zdravotníctva Peter Stachura. Výnimku na cestu do zahraničia nebude po novom možné využívať na rekreáciu. Zároveň sa udelí výnimka pre študentov vysokých škôl zdravotníckeho zamerania, aby mohli absolvovať potrebnú prax a ukončiť štúdium. Má sa tiež doplniť vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa upravuje používanie respirátorov tak, aby sa umožnilo aj používanie typu s označením KN95, a nielen FFP2.

Do piatka (19. 3.) platí núdzový stav, ktorého predĺženie o 40 dní schválil kabinet 8. februára. Národná rada SR ho podľa možnosti novelizovaného zákona odsúhlasila 26. februára.

Aj v prípade stredajšieho rozhodnutia vlády musí prísť do 20 dní k odobreniu parlamentom. Tento systém má byť „ústavná poistka“ v rámci deľby moci a systému bŕzd a protiváh v parlamentnej republike.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 COMMENTS

  1. To nie je núdzový stav, to je stav NÚDZE –biedy, psoty, chudoby.
    Raz sa budú zodpovedať.

  2. Veď by ste sa milé ovečky museli pozerať na kolóny amerických fašistických vojakov (našich spojencov) smerujúcich na Ukrajinu šíriť demokraciu. A to nemusíte vidieť. Covid 19 sa týmto polobohom vyhýba.

  3. Presne tak, prestaňte sa ľudia zaoberať kovidom a začnite sa konečne pozerať čo sa tu deje……⁣presúvajú techniku na ukrajinu… tento rok ide každý týždeň niekoľko konvojov…píšem to všade už o februára, všade to mažú a všetci sa smejú, že to nie je pravda, hoax…opýtajte sa ľudí na sliači a v martine čo sa deje, pozrite sa ako nóri povolili americké bombardéri na svojom území a turci cvičia s američanmi v čiernom mori…vykašlite sa na kovid…začnite sa pýtať čo to vlastne robia títo kkti?….povolili vstup američanom na uzemie ukrajiny cez naše územie?…idú nás zatiahnuť do vojny?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás