fbpx
DomáceVLÁDA: Kabinet schválil pomoc pre viaceré okresy na výdavky...

VLÁDA: Kabinet schválil pomoc pre viaceré okresy na výdavky pri mimoriadnych situáciách

-

VLÁDA: Kabinet schválil pomoc pre viaceré okresy na výdavky pri mimoriadnych situáciách

KOŠICE 8. novembra (SITA) – Vládny kabinet na dnešnom rokovaní schválil pomoc pre viaceré okresy na výdavky pri mimoriadnych situáciách. Celková výška pomoci presiahne 562-tisíc eur. Vyše 21-tisíc eur poputuje obci Valaská Belá, ktorú v lete 2021 zasiahla povodeň. Prostriedky budú uvoľnené z kapitoly Všeobecná pokladničná správa. Odporučené bolo poukázať ich do rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. „Škody boli verifikačnou komisiou OÚ vyčíslené podľa žiadostí obyvateľov obce Valaská Belá, ktorí spĺňajú kritériá podľa § 28a ods. 4 zákona o CO, v celkovej výške 21 100 eur,“ uvádza predložený materiál. Z 28 posudzovaných žiadostí komisia v 11 prípadoch vyhodnotila, že žiadosti neboli oprávnené.

Vláda rovnako schválila aj úhradu výdavkov súvisiacich so záchrannými prácami počas mimoriadnych situácií v územnej pôsobnosti viacerých okresných úradov. Celková suma, na záchranné práce počas 18 mimoriadnych udalostí, ktorú si rozdelia, predstavuje viac ako 541-tisíc eur. Najvyššia čiastka, bezmála 262-tisíc eur, bude smerovať na výdavky súvisiace s víchricou v územnej pôsobnosti okresných úradov Sobrance, Nitra a Bardejov. Ďalších viac ako 217-tisíc je určených na výdavky súvisiace so záchrannými prácami pri snehovej kalamite v pôsobnosti okresného úradu Žilina. Vyše 34-tisíc eur by si mali rozdeliť Rimavská Sobota, Senica, Trnava a Čadca, a to na výdavky spojené so záchrannými prácami pri prívalových dažďoch. Košice, Prešov, Levoča a Sabinov dostanú celkovo viac ako 19-tisíc eur na výdavky súvisiace s požiarmi a pre okresy Košice-okolie, Poprad a Liptovský Mikuláš je určených temer 8 500 eur na výdavky spojené s ohrozením zdravia II. stupňa.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás