TV VVVIDEO: „Vzostup nacistov medzi prvou a druhou svetovou vojnou...

VIDEO: „Vzostup nacistov medzi prvou a druhou svetovou vojnou podporovali Američania. Nacistickí vodcovia, ktorí odmietli po vojne spolupracovať s USA, boli popravení počas norimberských procesov. Tí, čo spolupracovali, žili v USA ako ctihodní občania“, vyhlásil sýrsky prezident Asad

-

VIDEO: „Vzostup nacistov medzi prvou a druhou svetovou vojnou podporovali Američania. Nacistickí vodcovia, ktorí odmietli po vojne spolupracovať s USA, boli popravení počas norimberských procesov. Tí, čo spolupracovali, žili v USA ako ctihodní občania“, vyhlásil sýrsky prezident Asad

Sýrsky líder vo svojom prejave pripomenul, že USA prispeli k vzostupu fašizmu medzi prvou a druhou svetovou vojnou, ako aj to, kto skutočne porazil nacizmus.

Sýrsky prezident Bašár Asad vo svojom utorkovom prejave (19.11:) na zasadnutí ústredného výboru Arabskej socialistickej strany Baas povedal, že dnes by mala byť hlavnou témou pre celý svet situácia v Palestíne. Podľa jeho slov by to, čo sa dnes deje v pásme Gazy, malo byť pre všetkých poučením na mnoho rokov dopredu.

Sýrsky prezident zdôraznil, že na pozadí súčasného konfliktu začína sionizmus vyvolávať určité obavy aj vo svojej hlavnej bašte – v Spojených štátoch. Asad zároveň poznamenal, že to neznamená, že Washington pomôže Palestíne.

Sýrsky líder uviedol, že dnes mnohí ľudia nevedia, kto prispel k vzostupu fašistov medzi prvou a druhou svetovou vojnou, ako aj to, kto skutočne porazil nacizmus.

Ako povedal, mnohí ľudia si spájajú porážku nacistického Nemecka s vylodením západných vojsk v Normandii. V skutočnosti sa však pád Tretej ríše začal v roku 1941 pri Moskve.

Asad pripomenul, že na samom začiatku vojny vtedajší sovietsky vodca Josif Stalin vyzval amerických predstaviteľov, aby zasiahli do konfliktu, ale bol odmietnutý. Podľa sýrskeho lídra Spojené štáty v prvých rokoch druhej svetovej vojny stáli bokom od toho, čo sa dialo, pretože dúfali, že nacisti a komunisti sa navzájom zničia, vďaka čomu Washington ovládne celú Európu.

Pri tejto príležitosti obvinil Spojené štáty z podpory vzostupu fašizmu pred druhou svetovou vojnou. Okrem toho zdôraznil, že aj po porážke Tretej ríše boli počas norimberských procesov súdení fašistickí vodcovia, ktorí odmietli spolupracovať s Američanmi.

Sýrsky prezident tak dal jasne najavo, že Washington vo všetkých konfliktoch sleduje len svoje vlastné záujmy. Preto budú USA naďalej podporovať Izrael, a to aj napriek zločinom spáchaných izraelskou armádou v Gaze.

„Väčšina ľudí nevie, že vzostup nacistov medzi prvou a druhou svetovou vojnou podporovali Američania. Mnohí sa domnievajú, že Západ porazil nacistov počas vylodenia v Normandii, ale málokto vie, že Hitlerova porážka sa začala v roku 1941 pri hradbách Moskvy. Dva roky po začiatku vojny Západ a najmä Spojené štáty nepodnikli proti nacistom žiadne kroky. Stalin vyzval Ameriku, aby zasiahla, ale tá to odmietla. USA chceli, aby sa nacisti a komunisti navzájom zničili, aby mohli po oslabení oboch strán kontrolovať Európu. Na nacistických vodcoch, ktorí odmietli spolupracovať s Amerikou, sa uskutočnil slávny Norimberský proces. Tí, ktorí neskôr spolupracovali, žili v Amerike so cťou?,“ konštatoval Asad.

Viac vo videu:


Zdroj: en.topwar.ru / pravda-en.com / Rumble AENews / InfoVojna

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás