TV VVVIDEO: UHRÍK: Green Deal je v súčasnosti podľa europoslanca...

VIDEO: UHRÍK: Green Deal je v súčasnosti podľa europoslanca nevykonateľný a treba ho zrušiť (rozhovor)

-

spot_img

VIDEO: UHRÍK: Green Deal je v súčasnosti podľa europoslanca nevykonateľný a treba ho zrušiť (rozhovor)

BRATISLAVA 31. mája (SITA) – Green Deal je v súčasnosti podľa predsedu hnutia Republika a europoslanca Milana Uhríka nevykonateľný. Povedal to v rozhovore pre agentúru SITA. Ako kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu uviedol, nie je a priori proti znižovaniu emisií, a myslí si, že technológie povedú k tomu, že sa emisie budú znižovať a príde sa na takzvanú bezdymovú ekonomiku či hospodárstvo. Green Deal podľa neho nemá zlé ambície, no technicky a fyzikálne je podľa neho nezrealizovateľný, pretože zavádza emisné kvóty pre prakticky všetky oblasti života.

Video:

„Spomeniem výrobu elektrickej energie. Zavádza emisné kvóty na dopravu, na automobily, zakazovali sa predsa spaľovacie motory, zavádza emisné normy na zvieratá, dokonca na počty chovaného dobytka. Ale napríklad už v europarlamente máme aj emisné, ešte to nie sú normy, ale nejaké už predsa len indície, aj pre ľudí,“ uviedol Uhrík a pokračoval, že majú v jedálni CO2 semafory, a každé jedlo je označené červenou, žltou alebo zelenou, či je CO2 negatívne na prírodu alebo pozitívne. „Zelenina je pozitívna a napríklad hovädzina, alebo teda mäso, je označené ako červené, čo vnímam už len krôčik od toho, že budú predsa len nejaké normy v budúcnosti aj pre ľudí, tak, ako sú už napríklad schválené emisné normy a povolenky pre vykurovanie domácnosti palivom alebo drevom a podobne,“ dodal Uhrík a skonštatoval, že Green Deal tak, ako je v súčasnosti, je podľa neho zlý, nezrealizovateľný, ubližuje farmárom, priemyslu a konkurencieschopnosti Európy, a preto by ho navrhol zrušiť. „Hovorím to na rovinu. Green Deal nie je nejaký Svätý grál, ktorý nemôže byť zrušený. Spolu s 40 europoslancami sme predložili návrh na jeho zrušenie a chceme ho nahradiť skutočnou ochrannou prírody, ktorá bude rešpektovať aj ekonomický rozvoj Európy, rozmach Európy, pretože chudobné štáty, chudobné mestá prírodu nechránia, čo vidíme na rozvojových krajinách.“ uzavrel Uhrík.

Celý rozhovor na:

https://sita.sk/milan-uhrik-chceme-zastavit-nezmysly-z-bruselu-rozhovor/

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás