TV VVVIDEO: TERAZ TAKTO: Novinár zistil, že kajúcnici Imrecze a...

VIDEO: TERAZ TAKTO: Novinár zistil, že kajúcnici Imrecze a Suchoba klamú. NAKA ho dala sledovať

-

VIDEO: TERAZ TAKTO: Novinár zistil, že kajúcnici Imrecze a Suchoba klamú. NAKA ho dala sledovať

Odposluchy potvrdili, že novinára Adama Valčeka chceli umlčať a diskreditovať vykonštruovaným obvinením.

Bol prvým novinárom, ktorý si všimol a napísal, že kajúcnici Imrecze a Suchoba klamali. Obaja tvrdili, že podnikateľ Miroslav Výboh v roku 2014 zobral úplatok 150 tisíc eur v kancelárii v hoteli Carlton. Keď Adam Valček napísal, že v tom čase spomínaná kancelária neexistovala, pretože ju dostavali až o dva roky neskôr, kajúcnici zmenili svoje výpovede. Proces postavený na ich výpovediach pokračuje ďalej. Kto však začal mať problémy, bol spomínaný novinár.

“Áno, mal som podozrenie zo sledovania. V ten večer nás sledovalo nejaké strieborné auto. Keď sme si to so ženou uvedomili, išli sme do nákupného centra Pharos pri bratislavskom letisku, kde som ich točil dookola na kruhovom objazde. Napriek tomu, že Pharos bol zavretý. Druhé kolečko už neurobili, ale išli zavretého nákupného centra Bauhaus,” popisuje historku so sledovačkou NAKA Adam Valček. Tým sa však jeho príbeh nekončil, pokračoval pokusom o fiktívne obvinenie, podľa ktorého mal Valček zobrať úplatok 100 tisíc eur. Zavolala mu totiž advokátka kajúcnika Michala Suchobu Jana Valková. Vraj jej klient počul, že novinár mal vziať peniaze, ale ona ho zastavila,. aby o tom nevypovedal do zápisnice.

Podobné praktiky používala NAKA aj Úrad špeciálnej prokuratúry za posledné tri roky v mnohých prípadoch, píše sa o nich v publikácii Únos spravodlivosti 2020-2023. Príbeh Adama Valčeka je tiež jej súčasťou.

VIDEO:

Zdroj: TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás