TV VV(video) TERAZ TAKTO: "Fica sa chceli zbaviť atentátom, Zemana...

(video) TERAZ TAKTO: „Fica sa chceli zbaviť atentátom, Zemana politickým pučom,“ tvrdí novinár L. Procházka

-

spot_img

(video) TERAZ TAKTO: „Fica sa chceli zbaviť atentátom, Zemana politickým pučom,“ tvrdí novinár L. Procházka

“Zatiaľčo na Slovensku išlo o atentát piatimi ranami z pištole, v Česku išlo o pokus o puč politikmi, ktorí zákulisne vyjednávali o tom, ako sa pokúsiť zbaviť Miloša Zemana právomocí prezidenta republiky. Išlo o to, aby neprekážal pri formovaní novej vlády a zaplatil za všetko, čím ako prezident vadil,” konštatuje jeden z dvojice autorov knihy Sprisahanie o udalostiach z jesene 2021 novinár Luboš Procházka. Spolu s kolegom Radimom Panenkom spísali výpoveď prezidenta Zemana o udalostiach, ktoré sprevádzali pokus zbaviť ho prezidentských právomocí. Hľadali pri tom odpoveď na otázku, či tento pokus bol politickou pomstou, alebo naopak, snahou o zodpovedné riadenie štátu. “Prezident Miloš Zeman si telefonoval s Robertom Ficom, rozprávali sa o celej situácii. Pán prezident mu povedal, že cíti paralelu medzi atentátom a pokusom časti politickej scény zbaviť ho právomocí prezidenta Českej republiky. V lete by sa mali stretnúť vo Vysokých Tatrách, kam Robert Fico prezidenta Miloša Zemana pozval,” prezradil Procházka. O tom, kto šíril dezinformačné správy o smrti Miloša Zemana, ako dvaja občianski aktivisti takmer uspeli na súde so žiadosťou zbaviť prezidenta svojprávnosti, o tom, ako lekári podľahli tlaku médií a o paralelách medzi českou a slovenskou politickou scénou hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou český novinár Luboš Procházka.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás