TV VVVIDEO: TERAZ TAKTO: “Dajme ho do Košíc k cigánom!...

VIDEO: TERAZ TAKTO: “Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam sk*pe!“bavia sa Čurillovci o advokátovi

-

spot_img

VIDEO: TERAZ TAKTO: “Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam sk*pe!“bavia sa Čurillovci o advokátovi

Pacienta s rakovinou “elitní” vyšetrovatelia z NAKA strčili do väzby tak, aby mal svojho onkológa vyše štyristo kilometrov ďaleko. Pri vyšetreniach mierili na lekárov v ambulancii kukláči so samopalmi.

Bratia a advokáti Juraj a Gabriel Almášiovci sa ocitli v príbehu dedičstva po unesenom podnikateľovi. Juraj Almáši je onkologický pacient. Krátko po absolvovaní chemoterapie ho obvinili, že si mal objednať podpálenie reštaurácie svojho konkurenta. Dokonca, že v konkrétny deň viezol na miesto podpaľača a osobne mu ukázal, kde a čo treba podpáliť. Keď jeho advokát na súdnom pojednávaní vytiahol ako dôkaz, že sa tohoto skutku nemohol dopustiť, pretože práve v tom čase bol po vážnej operácii hospitalizovaný v nemocnici, prokurátor od zlosti to lekárske potvrdenie nechal hodené na stole a odišiel.

“Týmto tempom to do obžaloby okrešeme. Keby sa radšej ten poebanec Almáši zavesil. Tomu by som aj na lano prispel,” písal vtedy vo whatsaapovej komunikácii vyšetrovateľ NAKA Branislav Dunčko. Jeho kolega Ján Čurilla mu odpovedal: “Ešte veľa špagátu sa minie. Neboj Branči, zavesí, zavesí. Už mám plán a na ňom zakladám.” “Môj klient Juraj Almáši bol vo väzbe v Bratislave, ale príslušníkom NAKA sa toto nepáčilo. Lebo mal dostupných advokátov. Mohli sme za ním chodiť denne. Rozhodnúť o premiestnení môže prokurátor. Ale musí mať dôvod. Tu o tom premiestnení rozhodli príslušníci NAKA. Lebo vraj obvinený vo väzbe nadväzoval kontakty. Ale on bol v cele sám. Prevážali ho zviazaného s herniou do Košíc a nech tam zhnije,” hovorí o prípade svojho klienta advokát Ondrej Mularčík. Napokon, presne v tomto duchu sa na whatsaape bavili aj vyšetrovatelia NAKA. “Almáši nemôže byť v Bratislave. Košice. K tým cigánom. A úplný top je Sabinov,” píše policajt Magula. Kolega Pavol Ďurka mu kontruje: “ Super, chlapi. Papier na premiestnenie je najmenej. Ani týždeň tu nebude a ide do pii na východ.” Na to Dunčko dodáva: “Nech tam skape, kok*t.”

Juraj Almáši ako onkologický pacient po operácii a chemoterapii potreboval kontroly. Prevážali ho zviazaného v reťaziach ako zviera, pri vyšetreniach stáli nad lekárom kukláči s namierenými samopalmi.

Jeho brat Gabriel Almáši sa podieľal na obhajobe. Hovoríme o ňom v minulom čísle, pretože Gabriel Almáši cestou na pojednávanie náhle zomrel.
“Až dodatočne, po pitve, zistili, že mal amfetamín v krvi. Keď rodine vrátili auto, našli v ňom pohárik s kávou plnou amfetamínu, ktorú si tesne pred smrťou kúpil na benzínke. Dnes vieme, že neumrel prirodzenou smrťou, ale že mu bola podaná toxická látka, ktorá spôsobila infarkt,” vysvetľuje advokát Mularčík.

O prípade Almášiovcov, praktikách “právneho štátu” v podaní elitných vyšetrovateľov NAKA, ale aj o tom, ako sa na mieste smrti Gabriela Almášiho okamžite ocitli spomínaní vyšetrovatelia hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Ondrej Mularčík.

Zdroj: TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. tak a teraz by im to mali spocitat a tu haved zatvorit na dozivotie, za hanobenie ludi.Vsak oni su fasisti. preto im vyseli na nastenke hakove krize, a nasa hlavna velitelka ozbrojenych sil, este vyzyva ludi, ona by sa mala spamatat, vsak su to fasisti, komu drzi chrbat.Aj na ukrajinu jazdi za fasistami, ktory sa verejne fotia s hakovymi krizmi.Fuj. Ale u nas je to predsa trestne??!! A kto ju potresta???

    • Presne, tea! Sú to fašisti bez uniforiem, novodobé gestapo! Hrozný slovník!🤢

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás