TV VVVIDEO: T. GAŠPAR A R. GLÜCK: ODHALENIA NKÚ ‼️STÁMILIONOVÉ...

VIDEO: T. GAŠPAR A R. GLÜCK: ODHALENIA NKÚ ‼️STÁMILIONOVÉ COVIDOVÉ ELDORÁDO 🤦🏻‍♂️

-

spot_img

VIDEO: T. GAŠPAR A R. GLÜCK: ODHALENIA NKÚ ‼️STÁMILIONOVÉ COVIDOVÉ ELDORÁDO 🤦🏻‍♂️

R. GLÜCK: Dobrý deň, milí priatelia, mnohí z Vás ste možno od vlády očakávali, že okamžite teatrálne potrestá zodpovedných za to, čo sa tu na Slovensku od roku 2020 dialo hlavne v súvislosti s Covidom. Neviete sa stotožniť s tým, čo tu dorobili predošlé vlády s verejnými financiami. Zadlženie Slovenska spôsobené kradnutím a hlavne šafárením s verejnými prostriedkami spôsobom nevídaným. Partička Matoviča, Hegera a Ódora spôsobila v našej krajine doslova katastrofu.

T. Gašpar: My sme, ale neprišli robiť divadielka a vyberať ľudí nad ránom z ich domov a potom ich púšťať ako športoví rybári. Budovať si politický úspech na zneužívaní orgánov činných v trestnom konaní je nebezpečná hra bláznov, ktorá na konci nikomu nepomôže. OČTK musia konať slobodne a bez politických zásahov a vyzerá, že aj konajú.

R.GLÜCK : V rukách držím správu NKU, ktorá hovorí o brutálne nehospodárnom nákupe vakcín proti Covidu za roky 2022-2023. Všetci vieme, že celý proces dojednávania zmluvných podmienok vedený Európskou Komisiou bol podrobený kritike viacerých inštitúcií, ako napríklad Európskeho dvora audítorov, alebo európskym ombudsmanom, z dôvodu nízkej transparentnosti. Iste ste zachytili aj škandalózne smsky medzi Uršuľou von der Leyen a šéfom Pfizeru, v ktorých mala dohadovať nákup vakcín za 20 miliárd Eur, dámy a páni to je 20 tisíc miliónov eur.

T. Gašpar: V stanovisku NKU sa píše, že aj keď Slovensko v roku 2022 reálne nepotrebovalo nakúpiť ani jednu jedinú dávku vakcíny, v skutočnosti mu bolo dodaných ďalších 5,8 milióna dávok za 151 miliónov EUR, áno dámy a páni 151 miliónov EUR z Vašich daní. Koncom roka 2022 sa v skladoch nachádzalo 6,1 milióna dávok vakcín. Šialené! V auguste minulého roka malo dôjsť k exspirácii 3,8 milióna uskladnených vakcín v našich skladoch. Úsmevné je, že Slovensko minulý rok darovalo spolu vyše 5,1 milióna vakcín.

R. GLÜCK : Slovensko v roku 2023 za bývalej vlády pristúpilo k dodatku zmluvy s firmou Pfizer a zaviazalo sa ZASE nakupovať vakcíny na covid. Ekonomický vlastizradcovia nás zaviazali nakupovať nezmyselné vakcíny, proti covidu, o ktorom od začiatku vojny na Ukrajine nikto nič nepočul, až do roku 2026. V zmysle absolútne nevýhodnej zmluvy máme síce možnosť neodobrať časť dohodnutého objemu, podmienkou však je, že za neodobraté dávky musí Slovensko zaplatiť firme Pfizer približne polovicu z ich ceny.

T. Gašpar : NKU sa tejto téme bude ďalej venovať a pracuje na podrobnej analýze, ktorá nám presne povie, že koľko nás stálo povinné testovanie, MOMky, pofiderný nákup rúšok a iných pomôcok a nevídaný kšeft s vakcínami. Dámy a páni, Matovič, Heger, Ódor a ich vlády sa musia zodpovedať za to, čo nám dorobili s našou krajinou.

R. GLÜCK: Súhlas, veľmi rád sa pozriem na to, ako budú vysvetľovať ľuďom, že prečo išli milióny eur hore komínom, za ktoré mohla byť postavená jedna úplne nová moderná nemocnica! Preto som rád, že kompetentné orgány pracujú, a verím, že tí ktorí pochybili, pred spravodlivosťou neujdú.

Zdroj: SMER – SSD

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

12 Komentáre

  1. ale hovno s makom, to su vase pesnicky pre ovecky, nikomu sa nic nestane, nikto nebude potrestany, vsak vy o tom viete dobre

    • To hádam neveríte eštebákom, meciarovo – smerackému konzorciu,ktoré cica nielen vlastných občanov ale aj EU. Tie hovada komunistické pekne rozprávajú ale to je všetko. Ľudia preberte sa už je dávno po 12.

  2. Tárate. Vakcíny kupovali všetky štáty! Testovali všetky štáty! V takom Nemecku vás bez testu nepustili do žiadnej verejnej budovy. Teraz ste múdri, ako 3 dňové šteniatka. Ale stále je to omrvinla proti tomu, čo ste vy rozkradli. Že sa nehanbíte, hnusáci!

  3. Po vojne je aj „gašparko“ múdry. Ani ti najlepší odborníci na vírusy netušili ako sa covidu zbaviť. Ak by bol pri koryte Hranol a jeho zlodejská banda, to by najmenej 10 násobné kšefty zakryté covidom boli.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás