fbpx
TV VVVIDEO: Stratený ,,syn" Šudík sa vracia k OĽaNO

VIDEO: Stratený ,,syn“ Šudík sa vracia k OĽaNO

-

VIDEO: Stratený ,,syn“ Šudík sa vracia k OĽaNO

Bratislava 5. mája (TASR) – Aktuálny chaos spôsobil „jeden človek tým, že nekonal“. Vyhlásil to líder OĽANO Igor Matovič v reakcii na vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera a na aktuálnu situáciu vo vláde. Podľa Matoviča ani po upozorneniach poslancov OĽANO Heger neriešil problémy týkajúce sa exministra Vladimíra Lengvarského a končiaceho šéfa agrorezortu Samuela Vlčana. Prípadnú úradnícku vládu hnutie OĽANO nepodporí, bude však rešpektovať rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej.

- reklama -

„Edo, pokazil si si to sám svojím nekonaním, tým, že si nechával problém vyhnívať. Je mi to ľúto, snažili sme sa ti pomôcť,“ uviedol Matovič na margo premiéra a problému s odchodmi ministrov. Tvrdí, že poslanci OĽANO pravidelne informovali predsedu vlády na kluboch o výhradách voči Vlčanovi či Lengvarskému a chceli predísť súčasnému stavu.

Ak by Heger konal skôr, mohli mať podľa Matoviča aktuálne vo vláde regulárnych ministrov. „A zrejme by pochybným spôsobom nebola doručená dotácia z jedného na druhé ministerstvo,“ dodal. Podotkol, že aj o dotácií pre rodinnú firmu Vlčana vedel Heger skôr než verejnosť a nekonal.

Líder OĽANO zároveň odmietol vyjadrenia Hegera a dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa o tom, že Vlčan a Lengvarský boli nominantami OĽANO. Matovič trvá na tom, že Lengvraského nominoval Naď. Dodal, že o menovaní Vlčana sa dozvedel od Hegera.

Zdroj: OĽaNO, Facebook

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás