TV VVVIDEO: Šeligovci a spol. sa idú vyplakať Ursule. Dôvodom...

VIDEO: Šeligovci a spol. sa idú vyplakať Ursule. Dôvodom je ako vždy budúcnosť Lipšica a jeho kumpánov

-

VIDEO: Šeligovci a spol. sa idú vyplakať Ursule. Dôvodom je ako vždy budúcnosť Lipšica a jeho kumpánov

DEMOKRATI: Heger upozornil Ursulu von de Leyenovú na to, že Fico chce zrušiť špeciálnu prokuratúru

VIDEO:

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) – Bývalý premiér a podpredseda strany Demokrati Eduard Heger telefonoval s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von de Leyenovou, ktorú informoval o tom, že vláda Roberta Fica plánuje zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Rovnako o tom telefonicky informoval aj predsedu poslaneckého klubu Európskej ľudovej strany Manfreda Webera. Dnes odlieta do Bruselu, kde bude na túto tému hovoriť s predstaviteľmi Európskej únie. Cieľom je vytvoriť tlak na vládu, aby si nemyslela, že jej v tichosti tento krok prejde, informovala dnes strana Demokrati na tlačovej konferencii. „Myslím si, že tento týždeň predloží vláda legislatívny materiál, kde bude špeciálna prokuratúra podradená pod generálnu prokuratúru, a tým fakticky zanikne. A prípadne podľa toho, ako bude Andrej Danko dupať nohou, sa to dotkne pravdepodobne aj ŠTS,“ povedal podpredseda strany Juraj Šeliga.

Fico sa už podľa Demokratov potajme stretol v Bruseli s eurokomisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom, ktorému sa snažil pripravované zrušenie špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu prezentovať ako malú reorganizačnú zmenu. Demokrati napísali Reyndersovi list, kde mu vysvetlili postavenie Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj ďalšie súvislosti. „Veríme tomu, že tento ťah Ficovi, ktorý sa ich snaží v Bruseli opiť rožkom, nevyjde. Ľudia v Bruseli nie sú hlúpi a neustále sa pýtajú,“ skonštatoval Heger. Dodal, že očakáva, že Fico bude jeho návštevu v Bruseli komentovať, že tam chodí vyplakávať alebo očierňovať Slovensko. „Nie je to žiadne plakanie, ale záchrana a ochrana právneho štátu,“ povedal Heger.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. … polsvetovo jenkiovsko impotentným NATOm uzúfalí k mrzkej frustrácii, bezcenni skrachovanci s odvislými vajciami až po zem od jedu. Brunátní rudoUkroši a vybiedení slovačikovia s nenávisťou vätšou než mizantropi od kijiiva a banderu, radi by sa dostali ku korupčnému lizu ako ich fuhrer zelenskyj a jeho fašistická soľdateska pravicovým militarizmom Slovenska a jeho premenou na totalitu koncentračných kriminálov. Pretože im v tom bráni ľavicový Fico volajú po zbraňovej internacionále a spoľčovaniu so všetkými kripľami modrých knižiek aj stranických modrákov od budajových eštébákov cez dzurindisov až po kilometrovníka 700km matere.

  2. Na dlhy bez dlhov za veľké málo

    žil v našej partii až sa to stalo

    niekto ho zlomil nejaká ženská,

    keď ide dverami tak silno plieska.

    EDO ,edo ,edo,edo

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás