TV VVVIDEO: Rozhovor s Robertom Ficom: Ľudia zodpovední za dnešnú...

VIDEO: Rozhovor s Robertom Ficom: Ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú politicky odpísaní (TASR.TV)

-

spot_img

VIDEO: Rozhovor s Robertom Ficom: Ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú politicky odpísaní (TASR.TV)

Bratislava 4. mája (Teraz.sk) – Aj keď sa výsledky parlamentných volieb nedajú vopred presne odhadnúť, zdá sa, že ľudia zodpovední za dnešnú vládu sú už politicky definitívne odpísaní. V TASR TV to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Príliš neskorý termín predčasných parlamentných volieb podľa neho spôsobuje, že sa chaos v štáte z mesiaca na mesiac prehlbuje a spolu s tým rastie aj požiadavka na veľkú politickú zmenu. „Ľudia ako Káčer, Mikulec či Heger sú totálny prepadák. Heger sa tvári, že riadi štát, ale pritom neriadi nič,“ tvrdí Fico.

Pripomenul, že predseda vlády Eduard Heger odišiel z najsilnejšej vládnej strany a vstúpil do mimoparlamentného subjektu s názvom Demokrati. Líder OĽANO Igor Matovič podľa Fica cestuje po Slovensku a robí si predvolebnú kampaň, pričom ďalšia z bývalých koaličných strán, SaS, prešla do opozície. „Tu už dnes nikto nie je za nič zodpovedný. Každý si robí, čo chce,“ vyhlásil Fico. Zodpovednosť za vládu a tým aj aktuálny „chaos a rozvrat“ má podľa neho prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá súhlasila s posunutím termínu volieb na 30. septembra.

Krajina podľa Fica potrebuje upokojenie a profesionálne riešenie nahromadených problémov. Za konštruktívny príspevok Smeru považuje napríklad zákony predložené na mimoriadnu schôdzu k zdražovaniu potravín, ktorú sa napokon pre obštrukciu väčšiny poslancov v parlamente nepodarilo ani otvoriť. „Absolvovali sme okrúhle stoly v potravinármi, prvovýrobcami a obchodníkmi a vznikli nejaké návrhy,“ povedal s tým, že na rokovaniach bol prítomný aj predseda pôdohospodárskeho výboru parlamentu Jaroslav Karahuta zo Sme rodina. Toto hnutie napokon podporilo opozíciu pri snahe otvoriť schôdzu, poslancov však napriek tomu nebolo dosť.

Zdroj. TASR.TV, Youtube

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás