NázoryVIDEO: R. Fico: Vo vzduchu je cítiť voľby a...

VIDEO: R. Fico: Vo vzduchu je cítiť voľby a už aj Kollár, Matovič a Sulík vedia zdvihnúť ruku za dobrú vec

-

spot_img

VIDEO: R. Fico: Vo vzduchu je cítiť voľby a už aj Kollár, Matovič a Sulík vedia zdvihnúť ruku za dobrú vec

Parlament dnes skoro všetkými hlasmi schválil skoršie zvyšovanie dôchodkov.

Nejde o žiadny zázrak, ale o logické vyústenie jeden a pol ročnej snahy opozície vyvolať v parlamente rokovania o zdražovaní a prijať relevantné opatrenia. Keď bola SME – rodina vo vláde, tak naše návrhy na mimoriadne schôdze zamietala. Takto sa správala aj SaS, či OĽANO. Teraz, keď sa všetci motajú okolo päť percent a s hanbou skončili s vládnutím, budú sa predbiehať v schvaľovaní akýchkoľvek sociálnych opatrení.

Takže chlapci a dievčatá z rozpadnutej vládnej koalície, prestaňte byť trápni v pretekoch o zlatý veniec pre víťaza pri skoršej valorizácii dôchodkov.

SMER nevidí riešenie len v kopírovaní zdražovania  zvyšovaním dôchodkov. Podstatné je zastaviť zdražovanie a v tomto duchu sme v spolupráci s prvovýrobcami a obchodníkmi predložili do parlamentu tri dôležité návrhy zákonov, ktoré aj boli schválené v prvom čítaní. Už dva týždne bombardujeme starú Hegerovu aj novú Čaputovej vládu, aby tieto návrhy boli v parlamente prerokované v skrátenom konaní ešte na tejto schôdzi parlamentu. Na to ale potrebujeme návrh vlády. Tak Heger, ako aj Čaputová túto žiadosť ignorujú. Páni zo SME – rodina, Hlasu, OĽANO, či SaS, ktorí sa bijete o zásluhy pri zvyšovaní dôchodkov, pridajte sa radšej dnes k našej opätovnej výzve, aby zajtra vláda na svojom rokovaní prijala potrebné rozhodnutia a aby sme mohli tri dôležité návrhy zákonov proti zdražovaniu potravín schváliť ešte tento týždeň. Ak tak neurobíte, potvrdzujete, že hráte len svoje politické hry a nezáleží Vám na skutočnom výsledku.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás