fbpx
NázoryVIDEO: R. Fico: SMER – SSD otvorene priznáva, že...

VIDEO: R. Fico: SMER – SSD otvorene priznáva, že je v názorovom a politickom konflikte s prezidentkou o Slovensko

-

VIDEO: R. Fico: SMER – SSD otvorene priznáva, že je v názorovom a politickom konflikte s prezidentkou o Slovensko

Stanovisko strany SMER – SSD:

- reklama -

My v SMERe – slovenská sociálna demokracia žijeme v inom svete, ako prezidentka Zuzana Čaputová. Naším svetom je predovšetkým Slovensko a jeho záujmy a chceme slúžiť pod slovenským dvojkrížom. Nikto nám nemôže vziať presvedčenie, že prezidentka slúži iným, cudzím záujmom. A že je prezidentkou, ktorú treba v roku 2024 vymeniť za vlasteneckú a Slovensku oddanú hlavu štátu.

Za tento názor sa nám prezidentka vyhráža žalobami a trestnými oznámeniami. Prezidentka sa však za ostatné tri roky ani raz nepostavila za ľudí žijúcich na Slovensku. Nezastala sa ich, keď boli protiústavne šikanovaní vládou počas Covidu, keď zmarila referendum o predčasných voľbách, keď vláda ignorovala zdražovanie a šírenie chudoby. Naopak, expresne rýchlo podpísala nevýhodnú zmluvu o obrannej spolupráci s USA, zaťahuje Slovensko hlbšie a hlbšie do vojny na Ukrajine a sama vyhlasuje, že každý, kto má iný názor ako ona, je zmätený a že Slovensku, ako krajine, v ktorej žije, nerozumie. Za týchto okolností prezidentka nesie sama zodpovednosť za to, že má viac odporcov ako podporovateľov.

Aký výraz použiť na politika, ktorý slúži iným, cudzím záujmom? Ak jej vadí pojem agent, ktorý som použil pred rokom na obranu Ľuboša Blahu, aký je názov pre takéhoto politika, aby sa neurazil?

Včerajšie prezidentkine vyhrážky žalobami a trestnými oznámeniami mali slúžiť na jediné. Prekryť neschopnosť odpovedať na naše dve základné otázky. Po prvé, prečo dva týždne kryla zlodejstvo ministra Vlčana, ktorý si dal vlastnej firme prideliť dotáciu 1,4 mil. eur, hoci o pridelení tejto dotácie bola informovaná. A po druhé, prečo za predsedu tzv. úradníckej vlády navrhuje pána Ódóra, ak je potvrdené, že na Stredoeurópskej univerzite vo Viedni – Sorosovej univerzite, učí za Sorosove peniaze? Nemusím dúfam zdôrazňovať, že neoliberálna progresivistická politika tohto človeka ohrozuje národné záujmy a demokraciu na Slovensku. Ani to, že z rovnakého cesta je pani Čaputová, keď 16 rokov pracovala v mimovládnej organizácii bohato financovanej Sorosom, ktorý je spoluvlastníkom denníka SME.

Tzv. úradnícka vláda prezidentky Čaputovej ohrozuje Slovensko a jeho záujmy a je v príkrom rozpore s princípmi parlamentnej demokracie. Je nám ľúto, že takúto zásadnú vec nevidí Hlas – sociálna demokracia, ktorý sa dnes s radosťou postavil na stranu pani Čaputovej.

Viac vo videu:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás