TV VVVIDEO: R. Fico: ČO SA NEZMESTILO NA TLAČOVKU XXVI.

VIDEO: R. Fico: ČO SA NEZMESTILO NA TLAČOVKU XXVI.

-

spot_img

VIDEO: R. Fico: ČO SA NEZMESTILO NA TLAČOVKU XXVI.

FICO: Európska komisia môže siahnuť Slovensku na eurofondy za to, že vyhral Pellegrini

BRATISLAVA 8. apríla (SITA) – Európska komisia môže siahnuť Slovensku na eurofondy za to, že prezidentské voľby vyhral Peter Pellegrini. Vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti to tvrdí premiér Robert Fico (Smer-SD). „Musíme rátať aj s trestom západu za to, že sme si zvolili Petra Pellegriniho a nie Ivana Korčoka, ktorý by bez váhania odprevadil na Ukrajinu celé slovenské batalióny. Keď Smer vyhral minulý rok voľby, európski socialisti mu namiesto blahoželania poslali pozdrav v podobe pozastavenia členstva v Strane európskych socialistov. Vôbec by som sa preto nečudoval, keby nám teraz z čisto politických dôvodov a pre výsledok prezidentských volieb Európska komisia skočila na fondy,“ vyhlásil Fico.

Šéf Smeru-SD vo svojom videu skritizoval celú opozíciu, médiá a Ivana Korčoka a obvinil ich zo šírenia nenávisti. Ivan Korčok podľa neho nepochopil, že hlasy, ktoré vo voľbách získal, neboli hlasmi podpory jeho osobe, ale hlasmi prejavu odporu voči súčasnej vláde. „Ivan Korčok je nepodstatný, podstatní sú jeho voliči,“ skonštatoval Fico. Ako ďalej povedal, opozícia straší, že po víťazstve Pellegriniho bude vláda rúbať hlava – nehlava, no na zmenu správania sa vlády nie je podľa neho dôvod. Zároveň jedným dychom dodal, že je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, „najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Smer podľa jeho slov podporoval kandidatúru Pellegriniho od samého začiatku, pričom mu ušili na mieru podporu, ktorá zohľadňovala špecifiká Smeru a Hlasu. „Naši odporcovia to veľmi dobre vedia a dnes už len vyplakávajú, že očakávali odo mňa kampaň v prospech Petra Pellegriniho doslova na nože, pretože práve taká kampaň by úspešnému prezidentskému kandidátovi uškodila,“ poukázal.

Na záver svojho videa sa vyjadril na adresu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). „Frajerom na záverom je nepochybne Kresťanskodemokratické hnutie, pretože to sa nedá ani vymyslieť, čo táto strana stvárala a stvára,“ vyhlásil. Hnutie podľa neho poprelo svoju vlastnú identitu, keď podporilo Ivana Korčoka. „Budeme sa musieť na nich bližšie pozrieť, ako sa dajú politicky vykostiť. Asi to nebude príliš náročná úloha,“ zneli Ficove slová.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás