TV VVVIDEO: Príhovor predsedu vlády Roberta Fica na oficiálnom programe...

VIDEO: Príhovor predsedu vlády Roberta Fica na oficiálnom programe pri príležitosti 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska

-

spot_img

VIDEO: Príhovor predsedu vlády Roberta Fica na oficiálnom programe pri príležitosti 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska

Predseda vlády Robert Fico: ,,Potrebujeme vybudovať hrádzu normálnosti, postavenú na našej histórii a tradičných hodnotách, ktorá ochráni slovenské rodiny a náš spôsob života.“

Záznam slávnostného večera pri príležitosti sviatku svätých Cyrila a Metoda na hrade Devín si môžete pozrieť:

Alebo aj tu:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/21213/474713

Predseda vlády SR Robert Fico príhovore počas celonárodných osláv výročia príchodu Cyrila a Metoda na bratislavskom hrade Devín dňa 5. júla 2024 spomenul aj potrebu znižovania napätia v spoločnosti. Vyzval ľudí, aby sa zamysleli, čo môžu urobiť preto, aby sa neopakoval atentát, ktorý sa odohral na jeho osobu v polovici mája.

Na celonárodné oslavy 1 161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na bratislavskom hrade Devín prišiel aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Ide o jeho prvé vystúpenie na verejnom podujatí od spáchania atentátu na jeho osobu, ktorý sa odohral v polovici mája. Na podujatí vystúpil s príhovorom.

V prejave kritizoval „nezmyselné progresívne a liberálne ideológie“. Hovorí o potrebe spoločne sa postaviť proti týmto ideológiám, ktoré podľa neho poškodzujú Slovensko.

V rámci obrany proti nim bude podľa neho možno treba hľadať zhodu na politickej scéne pri úprave Ústavy SR, aby sa postavila ešte silnejšia hrádza „proti liberálnym a progresivistickým ideológiám“.

„Musíme všetci spoločne postaviť obrovskú hrádzu nezmyselným, progresívnym a liberálnym ideológiám, ktoré sa šíria ako rakovina. Sú to ideológie, ktoré poškodzujú túto krajinu, sú to ideológie, ktoré vznikli možno len predvčerom,“ vyhlásil Fico. Nechce pre „módne trendy“ meniť ústavu alebo zákony. Pripomenul, že v ústave je zakotvená definícia manželstva.

„Ak budeme naďalej ohrozovaní ideológiami, ktoré vznikajú zo dňa na deň, ktoré sa šíria ako jed, ktoré sú v príkrom rozpore s tým, čo máme v Ústave SR, možno budeme musieť hľadať zhodu na slovenskej politickej scéne v ďalších krokoch k úprave Ústavy SR, kedy by sme túto hrádzu proti liberálnym a progresivistickým ideológiám postavili ešte silnejšiu,“ skonštatoval.

Celý článok:

rtvs.sk

Zdroj: Úrad vlády Slovenskej republiky – Facebook

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás