fbpx
TV VVVIDEO: Prejav premiéra Roberta Fica k programovému vyhláseniu vlády

VIDEO: Prejav premiéra Roberta Fica k programovému vyhláseniu vlády

-

VIDEO: Prejav premiéra Roberta Fica k programovému vyhláseniu vlády

NR SR: Štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá, uviedol Fico

BRATISLAVA 14. novembra (SITA) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) predložil poslancom parlamentu programové vyhlásenie vlády (PVV) a súčasne ich požiadal o vyslovenie dôvery vláde. Vo svojom vystúpení v pléne Národnej rady (NR) SR uviedol, že so znením PVV je absolútne stotožnený, keďže bol prítomný pri formulovaní každého jedného odseku a cieľa v dokumente. Premiér pripustil, že štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá. „Nikdy v histórii moderného Slovenska vláda nepreberala finančné, sociálne a ekonomické záležitosti v takom deštruovanom stave, ako to vidíme pri verejných financiách,“ uviedol.

Podľa Fica bude „základným prameňom“, o ktorý sa bude opierať činnosť vlády a rozhodnutia vládneho kabinetu, bude Ústava SR. Taktiež uviedol, že rešpektujú a vážia si členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii. „Zahraničná politika tejto vlády sa bude orientovať na všetky štyri svetové strany a budeme vo významných medzinárodných inštitúciách vystupovať suverénne, predovšetkým vtedy, ak budeme cítiť ohrozenie našich národnoštátnych záujmov,“ tvrdí premiér. Fico zároveň nechce vládny kabinet nazvať najlepším na svete či najreformnejším. „Chcem o nej hovoriť, ako o vláde SR, a ako o vláde, ktorá sa vyskytla v konkrétnom čase a vznikala na základe výsledkov férových parlamentných volieb, a ktorá stojí pred mnohými výzvami,“ povedal Fico.

Po Ficovom vystúpení k pultíku v pléne prišiel Igor Matovič (hnutie Slovensko) s tabuľkou, na ktorej mal napísané „klamár bez svedomia“ a nakreslenú červenú šípku, ktorá bola nasmerovaná na predsedu vlády.

Zdroj: Politikum

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

    • .. čo na tom nechápete? Veď tie mozgové bunky nechajte slobodne pracovať aj nad rámec emócií..
      Z týchto zväzkov nemáme šancu sa vymaniť.. nie skôr, než spolu s inými, alebo ako opäť vazal niekoho iného.
      Tretia cesta je momentálne neprejazdná, skúste to racionálne prijať. Aj keby som sa na nej k Vám možno rád pridal, narazili by sme na nej do vlastných susedov, priateľov, detí..

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás