NázoryVIDEO: PELLEGRINI: Nemusí sa už hovoriť o tom, že si...

VIDEO: PELLEGRINI: Nemusí sa už hovoriť o tom, že si ľudia za svoje platy môžu dovoliť čoraz menej, pretože to tak už nie je

-

spot_img

VIDEO: PELLEGRINI: Nemusí sa už hovoriť o tom, že si ľudia za svoje platy môžu dovoliť čoraz menej, pretože to tak už nie je

BRATISLAVA 1. mája (SITA) – Dnes, na Sviatok práce, sa už nemusí hovoriť o vysokej nezamestnanosti, ale o potrebe dobrej práce za dobrý plat. Nemusí sa už hovoriť o tom, že ľudia si za svoje platy môžu dovoliť čoraz menej, pretože už to tak nie je. Vyhlásil to predseda strany Hlas-SD a budúci prezident Peter Pellegrini na oslavách 1. mája v Nitre. Ako uviedol, dnes nie je potrebné upozorňovať na to, ako sa život ľudí na Slovensku zhoršuje, pretože je tu vláda, pre ktorú je dôstojný život Slovákov prioritou. Pri príležitosti Sviatku práce Pellegrini podotkol, že ich čaká množstvo práce, aby sa Slovensko stalo prosperujúcou krajinou a bolo lepším miestom pre život.

„Určite máme spoločne čo zlepšovať, ale teším sa z toho, že sme na tom začali pracovať od prvého okamihu, a že v tom budeme pokračovať aj naďalej,“ vyhlásil Pellegrini, ktorý si súčasne pripomenul aj 20. výročie vstupu Slovenska do EÚ, čo považuje za jeden z kľúčových míľnikov slovenskej histórie. „Pred 20 rokmi sme spoločne dokázali, že patríme do vyspelého spoločenstva štátov postavených na podobných hodnotách, mierovej spolupráci a ekonomickej i sociálnej prosperite. Ak mi dnes z týchto čias niečo chýba, tak je to schopnosť zjednotiť sa na silnej idei v prospech nášho národa, pretože v tom čase aj súperiace politické strany či spoločenské skupiny dokázali spoločne vyslať jasný signál, že chceme patriť do propserujúceho a civilizovaného sveta,“ dodal Pellegrini a pokračoval, že táto jednotnosť v kľúčových otázkach sa však rokmi vytratila. „Ako novozvolený prezident budem robiť všetko preto, aby Slovensko opäť malo svoje idey a záujmy, na ktorých sa dokážeme všetci zhodnúť a pre ich naplnenie aj spoločne konať,“ zdôraznil Pellegrini.

Budúci prezident dodal, že EÚ bola od začiatku koncipovaná ako projekt suverénnych štátov, ktoré sa nevzdajú svojej národnej identity. Takouto krajinou je podľa Pellegriniho aj Slovensko a má podľa neho rovnaké právo hovoriť o slobode, svojej vízii a o predstavách budúcnosti EÚ. „Dnes máme plné právo klásť si otázky, ktoré by sme si ako kandidátska krajina nedovolili. Dnes sa môžeme pokojne pýtať, či stále platia základné myšlienky európskej spolupráce na báze mieru, solidarity a sociálnej pomoci,“ doplnil predseda Hlasu s tým, že kladenie si týchto otázok nie je opúšťaním spoločnej európskej lode. „Naopak. SR do EÚ jednoznačne patrí a chce byť jej súčasťou aj naďalej. Ale ako suverénny štát máme právo hovoriť o tom, kam táto spoločná európska loď smeruje, či je pripravená zvládnuť aj nepokojné vody a či má svoj kurz v podobe dlhodobej vízie do budúcnosti. Máme právo o tom nielen hovoriť, ale aj právo na to, aby náš hlas bol vypočutý,“ uviedol Pellegrini s tým, že preto sú proti rušeniu práva veta, migračným kvótam či vytváraniu superštátu. „Hovoríme jasné áno všetkým mierovým iniciatívam a solidarite. Hovoríme áno aj kľúčovým zásadám, z ktorých EÚ vzišla,“ uzavrel Pellegrini, ktorý súčasne zdôraznil dôležitosť účasti občanov na voľbách do Európskeho parlamentu.

Zdroj: SITA, Peter Pellegrini

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Ktoré konkrétne opatrenie pomohlo tak, že je merateľný výsledok?

    Nie je to skôr tak, že globálny trend zastavil infláciu?

    K 20 výročiu ukončenia suverenity. Nezabudnite, že to bolo referendum pri ktorom sa porušil zákon, takže stále platí tá Ficova pravda, že Slovensko nie je právny štát.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás