TV VVVIDEO: Opozícia má vážny problém, ktorý spočíva v tom,...

VIDEO: Opozícia má vážny problém, ktorý spočíva v tom, že nezvláda demokratickú porážku. Jej reakcie na výsledok prezidentských volieb sú zrelé na psychiatriu. Korčokove vyhrážky – niečo také ešte Slovensko nezažilo a z úst diplomata už dupľom nie. Vám už načisto preplo?

-

spot_img

VIDEO: Opozícia má vážny problém, ktorý spočíva v tom, že nezvláda demokratickú porážku. Jej reakcie na výsledok prezidentských volieb sú zrelé na psychiatriu. Korčokove vyhrážky – niečo také ešte Slovensko nezažilo a z úst diplomata už dupľom nie. Vám už načisto preplo?

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár vo svojom videoblogu komentuje výsledok 2. kola prezidentských volieb a antidemokratickej opozícii pripomína, že k výbave demokrata patrí schopnosť uznať si porážku aj výsledok demokratických volieb.

Na opozícii, ktorá nie je schopná vyrovnať sa s porážkou, ktorá nehľadá chyby v sebe, ale vo voličoch, ktorá z výhry niekoho iného cíti úzkosť a potrebuje lieky na upokojenie, ktorá hystericky démonizuje víťaza a ohlasuje dobu temna, hoci im nikto nič nerobí… na všetkých týchto prejavoch je niečo choré.

Kým opozičné sily neprejdú hlbokou sebareflexiou, nový prezident neuspeje v snahe o dialóg s nimi. Namiesto toho by mal oslovovať priamo voličov, ktorí ho nevolili, získať si ich dôveru a ak to bude potrebné, upokojiť ich, že jeho víťazstvo neohrozuje demokraciu, že demokraciu ohrozujú tí, ktorí nedokážu prijať výsledok demokratických volieb a bohorovne si myslia, že demokracia je, keď oni vládnu a ostatní sa nedostanú k slovu.

Kým budú opozičné strany hľadať príčiny svojho zlyhania vo všetkom možnom, len nie v sebe, kým budú viniť zo svojej prehry ľudí a nadávať im do nevzdelaných a hlúpych, kým nebudú schopné zmieriť sa s výsledkami volieb a prejsť hlbokou vnútornou sebareflexiou, dovtedy sa budú topiť v ťažkej kríze. Preto by sa mal nový prezident sústrediť nie na prehováranie opozície (lebo to je boj s veternými mlynmi), ale na získanie voličov, ktorí ju volili, na svoju stranu. Lebo snaha o zmierenie spoločnosti a obrusovanie hrán je teraz jeho najdôležitejšia úloha.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Drobnohľad Eduarda Chmelára / InfoVojna

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. … docent Chmelár patrí k ľavicovo zmyšlajúcim učencom, ktorý by mal (mohol) stáť v čele akejkoľvek najvyššej vzdelávacej inštitúcie a vždy by bol správným chlapíkom na svojom mieste. Keď sledujem akademickú kompetenciu takej Radičovej v spojení s jej ideologicky abnormálnym plodením táranín, naskakuje mi husia koža aj na zimných rukaviciach.

  2. …docent Chmelár by mal dostať CENU za odvahu prezentovať nepohodlné názory, aj napriek útokom na jeho osobu, vyhrážkam…neuhol. Navyše má vybrúsený štýl, rozhľad, prehľad, nadhľad a umravňuje svet; skutočný, nefalšovaný humanista.
    CENU PRE DOCENTA CHMELÁRA!!! Napríklad aj Nobelovu cenu za mier!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás