TV VVVIDEO: Nevzdáva sa: Podráždený Naď v takmer delíriu s...

VIDEO: Nevzdáva sa: Podráždený Naď v takmer delíriu s roztraseným hlasom vyzýva do boja

-

spot_img

VIDEO: Nevzdáva sa: Podráždený Naď v takmer delíriu s roztraseným hlasom vyzýva do boja

DEMOKRATI: Predseda Naď vysvetľoval kontroverznú billboardovú kampaň

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) – Predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď na dnešnej tlačovej besede vysvetľoval kontroverznú billboardovú kampaň, za ktorou stojí jeho politický subjekt. Na billboardoch, ktoré vyvolali kontroverziu, sú nápisy ako „Bez Ruska neprežijeme“ alebo „EÚ a NATO nepotrebujeme“, no tiež „Skutok sa nestal“. Vyvolali vlnu nevôle, vymedzila sa voči nim napríklad iniciatíva Mier Ukrajine, ale aj predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling. Naď na tlačovej besede potvrdil, že Demokrati sú objednávateľom kampane, zdôraznil ale, že nie sú autormi predmetných výrokov. Šéf Demokratov začal tlačovú besedu sériou otázok na prítomných, pýtal sa, čo pri pohľade na billboardy cítia, či ich to šokovalo, zhrozilo, prípadne či sa zľakli. „Toto je len pár billboardov, ktoré sú dnes vylepené štvrtý deň. A budú vylepené necelý týždeň,“ deklaroval. Dodal, že aj oni ostali zhrození, ale už vtedy, keď autori výrokov tieto slová vyslovili. Celkovo po prezidentských voľbách v noci zo soboty na nedeľu bolo podľa Naďa vylepených 99 billboardov. Demokrati deklarujú, že odštartovali kampaň pre voľby do Európskeho parlamentu a vystríhajú pre tým, aby si slovenské voličstvo zvolilo do EP „ proruských prisluhovačov a extrémistov“, inak celý svet bude spájať Slovensko s takýmito výrokmi. Poukázali i na to, že demokrati prehrali už dve politické súťaže.

Politický subjekt tiež avizoval, že čoskoro spustia druhú, nie však poslednú fázu kampane. Billboardy by podľa Naďa mali byť do nedele prelepené a mala by sa na nich objaviť webstránka neustupime.sk. Tá odkáže na hlavné programové body i kandidátov strany Demokrati do eurovolieb. „Navyše, pripravenou grafikou budú slogany zmenené na: “EÚ a NATO potrebujeme”, “Skutok sa stal”, “Ukrajina je priateľ” a “Bez Ruska prežijeme”,“ uviedla strana. Naď sa tiež poďakoval tým, ktorí sa do kampane rôznymi spôsobmi zapojili, či už ju zdieľali, alebo dokonca škrtali heslá priamo na predmetných billboardoch, čo označil za správne. „Či to boli občianske združenia, rôzne mimovládne organizácie alebo iné politické strany. Ďakujem, že ste sa stali aktívnou súčasťou našej kampane a spolu sme upozornili na témy, ktoré sú pre Slovensko a Európu doslova existenčné, neustúpime,” dodal Naď. Považuje za potrebné pritvrdiť v rétorike, biele rukavičky a kravaty podľa neho treba dať preč a natiahnuť si boxerské rukavice. Zdôraznil, že cieľom kampane nebolo ublížiť Ukrajncom, ani ich vystrašiť, ale povedať, že sú priateľmi a dobré vzťahy medzi Slovenskom a Ukrajinou sú žiaduce. Naď v reakcii na kritiku od iniciatívy Mier Ukrajine uviedol, že iniciatíva bola prvá, kto sa dozvedel o kampani, a boli informovaní i o ďalších krokoch, no v organizácii sa tiež niektorí s kampaňou nestotožnili.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

6 Komentáre

  1. „natiahnuť si boxerské rukavice“? No je je také demokratické! Skrátka „Demokrati“.

  2. … tuším bruseľsko-banderovská koalícia jenkiovcov a slovenských démonkratov na východnej fronte prehráva, keď neslovenský nato-bastardi kvičia ako keby boli voľbami nedomokratúrno odstavení od korýt a extrémných, mafiánských prachov pravidelne dodávaných od sorošovských náckov, stačí sa len podivať na tie nevľúdné, oduté, zúrivé, fašistické, neľudské ksichty, kde ich podlo-zbabelý, nefrontový modroknížkar v návale pomätenosti si pletie 16letého brata so synom a dezinformuje o zapredanej, nečeskej, koudelkovej kontrarozviedke, že je pravdivá. Tá je taká pravdivá ako sú pravdiví títo asociálný deprivanti a poskokovia skapíňajúcého, petrodolárového hegemóna, ktorí sa prospechársky pchajú do agresívného bruseľ-parlamentu revanšistov len a len kvôli svojmu pestovano-zedukovanému protiruskému fanatismu a 15tisícovým fukom. Ano, niekedy, keď sú po opici alebo po voľbách frustrovaní či kampaň vyšpekuluje neslovenský holohlavý opičiak, majú aj pravdu. .. eu a nato nepotrebujeme .. bez eu a nato prežijeme .. Rusko je priatel .. Rusko je osľoboditeľ .. cia ukrajina je banderovská .. plánujeme veľký skutok, tzv. miľník. Zúriví démonkrati tušia, že sú vyvezení na politické hnojisko a preto sú takí besní.

  3. obcania sa jasne vyjadrili, a Nad s kumpanmi moze ist kade lahsie.Slovensko si vybralo a progresivci sa bud s tym zmieria, alebo nech odidu.My sme si uz vybrali.Spinavec Nad.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás