TV VVVIDEO: Naživo z NR SR (po 13:00)

VIDEO: Naživo z NR SR (po 13:00)

-

spot_img

VIDEO: Naživo z NR SR (po 13:00)

NR SR: Začala sa 12. parlamentná schôdza, na programe vyše stovky bodov

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) – Podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD), poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu, otvoril 12. schôdzu Národnej rady SR. Poslanci zároveň schválili program schôdze, ktorý obsahuje vyše stovky bodov.

Poslanec Gábor Grendel (klub hnutia Slovensko) požiadal vedenie parlamentu o zverejnenie rozhodnutia predsedu parlamentu zo 6. decembra minulého roku priamo na webe parlamentu. „Nové antedatované rozhodnutie, ktorým malo byť rozhodnutie z decembra zrušené nie je platné a účinné, lebo ho Peter Pellegrini (Hlas-SD) podpísal preukázateľne v čase, keď už nebol predsedom parlamentu a nemohol také poverenie podpísať,“ uviedol poslanec v pléne parlamentu. V tomto prípade je podľa neho aj naďalej platné decembrové rozhodnutie.

Súčasne požiadal vedenie Národnej rady SR, aby informovalo poslancov o určenom poradí podpredsedov parlamentu, keďže podľa tohto poradia, by mali podpredsedovia zastupovať predsedu národnej rady. „Podľa doterajších zvyklostí by mal byť prvým podpredsedom Ľuboš Blaha (Smer-SD) ako poslanec s najvyšším počtom hlasov v parlamentných voľbách spomedzi podpredsedov,“ informoval. Grendel je toho názoru, že by kompetencie predsedu parlamentu mali prejsť na prvého podpredsedu, teda Blahu. Žiga poslanca informoval, že o jeho požiadavke nemôže dať hlasovať, pretože nejde o uznesenie.

Poslanec Michal Šipoš (klub hnutia Slovensko) navrhoval, aby bolo do programu schôdze zaradené uznesenie k dopravnej nehode podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS). Prijatím uznesenia by parlament vyzval ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby zverejnil kamerové záznamy z dopravnej nehody. Jeho procedurálny návrh parlament neodsúhlasil.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás