TV VVVIDEO: MIMORIADNE ŠTÚDIO Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok o...

VIDEO: MIMORIADNE ŠTÚDIO Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok o aktuálnej situácii (TA3)

-

spot_img

VIDEO: MIMORIADNE ŠTÚDIO Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok o aktuálnej situácii (TA3)

Odkaz na stránku TA3:

https://www.ta3.com/live

V prípade záujmu o celú tlačovú besedu R. Kaliňáka a vedenia nemocnice:

FICO: Premiér Fico dnes absolvoval ďalší chirurgický zákrok, jeho stav je naďalej veľmi vážny, tvrdí Kaliňák

BRATISLAVA 17. mája (SITA) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) dnes absolvoval ďalší chirurgický zákrok, ktorý trval necelé dve hodiny. Premiérov stav je naďalej veľmi vážny. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede spred Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). „Tento zákrok umožnil, aby mohla prebehnúť kontrola a aj hojenie jednotlivých strelných poranení,“ povedal Kaliňák. Zároveň verejnosť ubezpečil, že chod krajiny nie je zastavený, jednotlivé ministerstvá vykonávajú svoje úlohy aj naďalej.

Kaliňák ďalej uviedol, že dostal viacero ponúk zo zahraničia na prevoz premiéra z banskobystrickej nemocnice, či už do Bratislavy, alebo do zahraničia. „Všetci vrátane predsedu vlády máme absolútnu dôveru v kapacity, ktorými disponuje Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Tím je vysoko odborný. Nikdy sme nemali pochybnosti o tom, že je v najlepších rukách,“ povedal.

Riaditeľka Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková na tlačovej besede informovala, že dnes ráno zrealizovali kontrolné CT vyšetrenie premiéra Fica. Na základe výsledkov vyšetrenia lekárske konzílium rozhodlo o revízii pacienta. „Je to štandardný postup, ktorý je bežný pre akéhokoľvek pacienta. Na základe operačného výkonu bolo odstránené nekrotické tkanivo, ktoré ostalo po strelnej rane,“ vysvetlila. Dodala, že Fico je v súčasnosti pri vedomí, je stabilizovaný, no naďalej umiestnený na ARO. „Jeho stav je naozaj vážny,“ zdôraznila riaditeľka nemocnice. Lapuníková zároveň informovala, že s Úradom vlády SR sa dohodli, že každý deň zverejnia krátke informácie o stave premiéra na sociálnych sieťach. Výstup bude v slovenskom i anglickom jazyku.

Vicepremiér Kaliňák ďalej dodal, že ešte nemal čas zamyslieť sa nad ponukou prezidentky Zuzany Čaputovej a jej nástupcu Petra Pellegriniho, ktorí pozvali predsedov politických strán do prezidentského paláca s cieľom upokojiť situáciu. Tvrdí, že o tom nemal možnosť komunikovať ani s premiérom Ficom.

https://joj24.noviny.sk/

Zdroj: TA3, TV JOJ 24

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Pán moderátor, porovnávať postavenú šibenicu pred domom politika so slovným označením politického protivníka „slniečkár“ je scestné. Takýmito floskulami konsenzus nenastane.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás