fbpx
DomáceVIDEO: Do Hlasu-SD vstupuje bývalý novinár S. Migaľ

VIDEO: Do Hlasu-SD vstupuje bývalý novinár S. Migaľ

-

VIDEO: Do Hlasu-SD vstupuje bývalý novinár S. Migaľ

Bratislava 19. mája (TASR) – Bývalý novinár Samuel Migaľ vstupuje do mimoparlamentného Hlasu-SD. Ako posilu strany ho na piatkovej tlačovej konferencii predstavil jej predseda Peter Pellegrini. Podčiarkol ambíciu strany odstraňovať regionálne rozdiely v nadchádzajúcich volebných obdobiach a vyviesť krajinu z aktuálnej situácie.

Video na Youtube:

- reklama -

Migaľ sa podľa vlastných slov rozhodol ísť do politiky preto, aby mohol problémy aj riešiť, nie na ne len poukazovať. Pracovať chce na zlepšovaní novinárskeho prostredia. Venovať sa plánuje aj témam bezpečnosti a sociálnym otázkam. „Vidím regionálne rozdiely na Slovensku. Uvedomujem si, že Slovensko sa nekončí na Zlatých pieskoch,“ dodal. Prispieť chce k tomu, aby sa Pellegrini stal premiérom.

Pellegrini verí, že Migaľ bude dobrou posilou strany a pomôže ju úspešne doviesť do volieb. Poukázal na aktuálnu situáciu a chaos v krajine. Zodpovednosť naďalej pripisuje doterajším vládam Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Hlas-SD chce podľa jeho slov prinášať odbornosť a riešenie problémov ľudí.

„Obnovenie dialógu so samosprávami je základ,“ podčiarkol líder Hlasu-SD s tým, že mestá a obce budú pre stranu partnermi. Deklaroval pripravenosť rokovať s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrejom Lunterom. Reagoval tak na Lunterovu výzvu politickým stranám, aby zohľadnili pri príprave volebných programov pred septembrovými parlamentnými voľbami aj požiadavky samospráv.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás