fbpx
DomáceV. Remišová je pripravená odísť, ak to vyrieši krízu,...

V. Remišová je pripravená odísť, ak to vyrieši krízu, Kolíková neostane vo vláde, ak Matovič ostane premiérom (aktualizované)

-

V. Remišová je pripravená odísť, ak to vyrieši krízu, Kolíková neostane vo vláde, ak Matovič ostane premiérom (aktualizované)

Foto: TASR – Pavel Neubauer

Bratislava 15. marca (TASR) – Vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová je pripravená odstúpiť zo svojej funkcie, ak to pomôže vyriešiť súčasnú vládnu krízu a konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS). Remišová to vyhlásila v pondelok s tým, že svojich postov sú ochotní sa vzdať aj ďalší predstavitelia Za ľudí. Deklaruje, že chce, aby naďalej pokračovala štvorkoalícia.

Koaličná strana Za ľudí žiada odchod premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) z vlády. Predčasné voľby považuje za najhoršiu možnosť. Chce, aby súčasná koalícia pokračovala. Verí, že sa štyri koaličné strany čo najrýchlejšie dohodnú. Strana koaličným partnerom nechce dávať žiadne ultimáta a verí, že sa vládna kríza vyrieši čo najskôr. Vyhlásila to v pondelok vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) odíde z vlády, ak Igor Matovič (OĽANO) ostane vo funkcii premiéra. Šéfka rezortu justície to vyhlásila v pondelok s tým, že už nedokáže ďalej fungovať v Matovičovej vláde.

„Chceme koalíciu, kde sa dá normálne pracovať,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Zároveň oznámila, že odíde z vlády, ak Matovič zostane premiérom. Vicepremiérka Remišová je pripravená odstúpiť zo svojej funkcie, ak to pomôže vyriešiť súčasnú vládnu krízu a konflikt medzi premiérom Matovičom a vicepremiérom Sulíkom. Vyhlásila to s tým, že svojich postov sú ochotní sa vzdať aj ďalší predstavitelia Za ľudí.

„Kríza by sa mala vyriešiť čo najskôr,“ uviedla Remišová s tým, že riešenie situácie je v rukách premiéra. „Veríme, že Sulík aj Matovič zahodia svoje ego a urobia štátnické gesto,“ povedala Remišová. Juraj Šeliga doplnil, že premiér sa s predsedníctvom strany Za ľudí stretne v utorok (16. 3.). Remišová poznamenala, že strana je ochotná urobiť čokoľvek, čo by pomohlo vyriešiť konflikt. Zároveň uviedla, že v strane sú pripravení na všetky alternatívy, konkretizovať ich však nechcela. Za predčasné voľby hlasovať nebudú.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

6 Komentáre

  1. Vo vzťahu ku Kolíkovej vyhláseniu má Matrtaj šancu urobiť prvý krát niečo pozitívne a ešte chvíľku vydržať !

  2. Vidíš Igorko, aký si bol naivný? Keď bolo jej psou povinnosťou podať demisiu, po smrti p. Lúčanského, tak si sa jej o dušu zastával. A teraz ťa pichla od chrbta.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás