fbpx
ZahraničnéV Rakúsku sa sociálne slabší nemusia obávať zimy. Na...

V Rakúsku sa sociálne slabší nemusia obávať zimy. Na Slovensku na nich bývalé vlády kašlali

-

V Rakúsku sa sociálne slabší nemusia obávať zimy. Na Slovensku na nich bývalé vlády kašlali

VIEDEŇ 10. novembra (SITA/APA) – Domácnosti, ktoré si nemôžu dovoliť platiť účty za energie, sa nemusia obávať, že ich odpoja od elektriny alebo plynu. Dodávatelia elektriny, plynu a tepla vzhľadom na pretrvávajúce vysoké ceny energií ponúkajú finančne slabým domácnostiam počas zimy splátky a zdržia sa vypínania dodávok energií v období od 1. decembra do 31. marca v prípade oneskorených platieb.

Účtovanie úrokov zo splátok bude počas tohto obdobia pozastavené, oznámilo v piatok rakúske združenie Öesterreichs Energie. Generálny riaditeľ spoločnosti Verbund Michael Strugl sa odvolal na vlastný fond pomoci zo strany svojej spoločnosti pre zákazníkov, v ktorom majú k dispozícii čiastku 10 miliónov eur. Apeloval na ľudí, ktorí nie sú schopní zaplatiť svoje účty za elektrinu, aby sa nebáli požiadať o pomoc.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 Komentáre

 1. Dúfam, že aj na Slovensku sa poskytne takáto pomoc sociálne slabším a odkázaným. Pokiaľ táto vláda bude mať z čoho, pretože tá minulá, protislovenská vláda robila všetko možné, lebo rozkradla, čo sa dala a čo ešte stihli do 30.09/23. Nepochopím, ako môžu ešte s celou silou bojovať proti tejto, novej vláde. Ja prajem tým všetkým zradcom slovenského národa, aby si uvedomili, že ani oni nebudú večne žiť a aj ich zradcovstvo a nenávisť voči Slovensku a jeho národu raz skončí. Len ich treba odstrihnúť od zahraničných donorov.

  • ludom sa vyraba, ze PS je v opozicii a nema nic spolocne s predoslymi vladami. Hraju na nevedomost ludi.

   Pritom vieme, ze PiCaputova poslusne sedela ako podpredseda PS za jednym stolom s Lipsicom ktory rozdaval prikazy (je aj taka foto z akcie v podniku za okruhlym stolom aj s mladou Zitnanskou KDH) a za Oodora KDH Gaborcakova pustila 22 000 000 S0rosovi.
   PS ma podiel na vsetkych vladach od 2020, pretoze o.i. niektori europoslanci su PS. A PiCaputova robila vsetko protislovensky akoby clen PS. Na prelepenie plagatov sa zabudlo ako PiCpautova s PS obisla zakon a limit kampane.

   A Dlugosova u PicaPutovej, to je ina kapitola. Za toto na Zapade (na ktory nadavame) by odstupil aj prezident aj sef uradu a ludia okolo.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás