fbpx
DomáceV čase pandémie si Naď robí stámilionové nákupy pre...

V čase pandémie si Naď robí stámilionové nákupy pre armádu

-

V čase pandémie si Naď robí stámilionové nákupy pre armádu

Bratislava 21. marca (TASR) – Opozičná strana Smer-SD kritizuje stámiliónové nákupy Ministerstva obrany (MO) SR v čase pandémie. Za škandál označuje aj zapojenie armády do celoplošného testovania. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) by mal podľa nej zlepšiť komunikáciu s verejnosťou. Pozitívne hodnotí vytvorenie novej obrannej stratégie. Hovorca strany Ján Mažgút to uviedol pre TASR v hodnotení prvého roka ministra vo funkcii.


      V čase pandémie by mala mať vláda podľa Smeru iné priority ako nákupy vojenskej techniky. Strana poukazuje na to, že ľuďom chýba základná pomoc, podniky krachujú a nemocnice sú takmer na hrane svojich kapacít. „Ministerstvo obrany by si masívne nákupy malo odpustiť a peniaze majú ísť jednoznačne ľuďom,“ uviedol Mažgút.


      Za jediné pozitívum označila strana fakt, že bola vytvorená nová obranná stratégia. „O to väčšia škoda je, že je z nej cítiť jednostrannosť a povrchnosť. Využitiu moderných technológií v budúcnosti je napríklad venovaných len pár riadkov,“ poznamenal Mažgút.


      Komunikácia ministra Naďa s verejnosťou by sa mala podľa Smeru jednoznačne zlepšiť. „Nazývať demonštrujúcich ľudí opicami, bitkármi, extrémistami a psychopatmi je jednoznačne pod úroveň ministra obrany. Uráža tým obyčajných ľudí za názor, čo je neakceptovateľné,“ argumentoval Mažgút. Vzhľadom na arogantné a namyslené pôsobenie nemôže podľa hovorcu minister Naď očakávať veľkú dôveru ľudí. Strana žiada tiež zastavenie „šafárenia s peniazmi daňových poplatníkov“ na ministerstve obrany.


      Prioritou do budúcnosti by mala byť podľa opozičnej strany užšia obranná spolupráca s partnermi z V4 a Európskej únie. „Dôležitá je taktiež spolupráca s vedeckou komunitou, aby bola armáda schopná čo najskôr využívať moderné technológie a oveľa menej ohrozovať životy slovenských vojakov,“ dodal hovorca.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Veď preto tam bol tento US-riťolez dosadený Globsecom. Len neviem načo bude našej bojaneschopnej armáde tá technika. Na stráženie makových polí pre CIA v Afganistane im stačia aj malorážky.

    • Keď sa boja o životy slovenských vojakov, možno majú s nimi iné plány ako stráženie makových polí.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás