fbpx
ZahraničnéUskutoční sa stretnutie, ktorého hlavným bodom bude hystéria okolo...

Uskutoční sa stretnutie, ktorého hlavným bodom bude hystéria okolo Ruska a Číny

-

Uskutoční sa stretnutie, ktorého hlavným bodom bude hystéria okolo Ruska a Číny

Blinken sa na budúci týždeň stretne s diplomatmi z NATO a s Von der Leyenovou

      Brusel 19. marca (TASR) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken sa na budúci týždeň v Bruseli zúčastní na dvojdňovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO a stretne sa aj s predstaviteľmi EÚ. Uviedla to v piatok agentúra Reuters.


      Blinken sa prvýkrát od zvolenia do funkcie zúčastní na ministerskom stretnutí Severoatlantickej aliancie (23-24.3). Diplomati zo spojeneckých krajín budú v bruselskom sídle Aliancie rokovať o navrhovaných reformách a budúcnosti tejto organizácie, o obavách, ktoré pramenia z aktivít Ruska a Číny, ale aj o kybernetickej bezpečnosti a následkoch klimatickej zmeny na aktivity NATO.


      Blinken využije svoj pobyt v Bruseli aj na stretnutie s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom.


      Nový šéf americkej diplomacie hovoril už vo februári s  ministrami zahraničných vecí EÚ – na rokovania Rady EÚ pre zahraničné veci sa však pripojil iba na diaľku, formou videokonferencie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás