ZahraničnéUSA: Blinken vyzval na zastavenie prenasledovania opozície v Rusku

USA: Blinken vyzval na zastavenie prenasledovania opozície v Rusku

-

spot_img

USA: Blinken vyzval na zastavenie prenasledovania opozície v Rusku

Washington 14. marca (TASR) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vyzval v sobotu na ukončenie „prenasledovania nezávislých hlasov“ po zatknutí približne 200 opozičných politikov a komunálnych poslancov v Rusku. Informovala o tom agentúra AFP.


      Zatiaľ čo ruská polícia rozpúšťa opozičné protesty bežne, hromadné zatýkanie komunálnych poslancov na konferencii doposiaľ nemalo obdobu.


      „Žiadame zastavenie prenasledovania nezávislých hlasov,“ napísal Blinken na Twitteri po tom, ako ruské úrady „pritiahli skrutky“ voči kritikom Kremľa pred parlamentnými voľbami. Poznamenal, že „ruská vláda zadržala takmer 200 komunálnych vodcov a politikov, vrátane politických aktivistov Vladimira Kara-Murzu a Julije Galaminovej, z pochybných dôvodov“.


      Predstavitelia z viac ako 50 ruských regiónov sa zišli v sobotu v Moskve, aby diskutovali o parlamentných a komunálnych voľbách naplánovaných na september. Jeden z organizátorov stretnutia Andrej Pivovarov v rozhovore pre AFP z policajnej stanice povedal, že účastníci fóra boli zadržaní, pretože úrady sa domnievali, že konferenciu organizovalo hnutie Otvorené Rusko, ktoré založil bývalý ropný magnát Michail Chodorkovskij.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Ja zasa vyzývam Blinkena, aby prestal žmurkať a dohovoril kolegom Démon-ratom, aby prestali prenasledovať USA Patriotov, Kresťanov a tých čo boli na návšteve Kapitolu,6.januara 2021, z ktorých 400 nezakonne obvinil a súdi nezvolený Bidenov rezim komunistov,liberalov a zbytku ĺavého fašizmu! Svet ich tak “ iluje“ že všade sa oplotili, ako v centre Bratisla y ich CIA ambasáda pre farebné revolucie!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás