fbpx
DomáceÚMRTIE: Vo veku 56 rokov zomrela exministerka školstva Martina...

ÚMRTIE: Vo veku 56 rokov zomrela exministerka školstva Martina Lubyová

-

ÚMRTIE: Vo veku 56 rokov zomrela exministerka školstva Martina Lubyová

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) – Vo veku 56 rokov zomrela dnes po dlhej a ťažkej chorobe slovenská akademička a vedkyňa Martina Lubyová, ktorá v rokoch 2017 až 2020 zastávala pozíciu ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR. Informovala o tom jej bývalá hovorkyňa Andrea Pivarčiová

Martina Lubyová vyštudovala biofyziku na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, doktorát z práv získala na Právnickej fakulte Univerzity Komenského a doktorát zo štatistiky na Fakulte hospodárskej ekonomiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. Doktorát z ekonómie dosiahla na State University of New York a Centre for Graduate Education – Economics Institute v Prahe.

Martina Lubyová bola členkou – akademičkou Európskej akadémie vied a umení. Počas svojej bohatej profesionálnej kariéry pracovala aj ako vedecko-výskumná pracovníčka Prognostického ústavu SAV Bratislava či právna poradkyňa Ministerstva financií SR. Desať rokov pracovala pre Medzinárodnú organizáciu práce. Od roku 2013 riadila Prognostický ústav Slovenskej akadémie vied.

Venovala sa aj pedagogickej činnosti. Vyučovala štatistiku a sociálnu štatistiku na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. Od roku 2017 bola členkou Predsedníctva SAV. Do roku 2020 stála na čele Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás