TV VVTV Z. Čaputovej a P. Pellegrniho po stretnutí so...

TV Z. Čaputovej a P. Pellegrniho po stretnutí so zástupcami cirkví

-

spot_img

TV Z. Čaputovej a P. Pellegrniho po stretnutí so zástupcami cirkví

PREZIDENTKA: Čaputová a Pellegrini sa stretli so zástupcami cirkví, majú prispieť k upokojeniu atmosféry po atentáte

BRATISLAVA 22. mája (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini sa dnes stretli v Prezidentskom paláci so zástupcami cirkví a náboženských spoločností s cieľom prispieť k upokojeniu spoločenskej atmosféry po útoku na premiéra Roberta Fica. Prezidentka po stretnutí zdôraznila, že cirkvi a náboženské komunity zohrávajú kľúčovú úlohu vo formovaní hodnôt a určovaní spoločenského diskurzu a v neposlednom rade aj k zmierňovaniu napätia v spoločnosti. Dnešná diskusia bola podľa nej o nádeji, pokoji, vzájomnom rešpekte a ďalších veľmi dôležitých hodnotách. „Všetky ľudské bytosti túžia po pokoji a bezpečí. Jediné miesto, kde sa pokoj a bezpečie začína, je naša myseľ a naše miesta. Nie niekto druhý, ale čo pre to môžem urobiť ja a každý z nás,“ povedala Čaputová. Zároveň ocenila, že opäť vystupujú spoločne so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim a v tejto ťažkej spoločenskej situácii sú schopní povýšiť to, čo ich spája, nad to, čo ich rozdeľuje. „Tak, ako to dlhé roky robia predstavitelia cirkví a náboženských spoločností vo svojej činnosti aj na našich stretnutiach a ukazujú nám tým cestu,“ podotkla.

Zvolený prezident Peter Pellegrini uviedol, že je na každom z nás, ako rýchlo sa zahojí rana, ktorá vznikla v spoločnosti po útoku na premiéra. „Pred nami je rad veľkých úloh, ako prispieť k tomu, aby sme sa ako spoločnosť z tohto otrasného činu poučili. Aby sme si pripomenuli, že sme sa prestali vedieť tolerovať, že sme si prestali ctiť základné hodnoty a tradície, ktoré boli pre nás vždy sväté,“ zdôraznil. Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločenstiev podľa jeho slov spoločne s prezidentkou požiadali, aby v najužšom kontakte s väčšou polovicou slovenského národa hovorili o tom, čo sa stalo, ako aj o hodnotách s cieľom, aby sa slovenská spoločnosť opäť upokojila. Vyzdvihol, že náboženské spoločnosti sa vedia napriek svojej odlišnosti spojiť, sadnúť si za jeden stôl, a verí, že v nasledujúcom období budeme svedkami ďalších zjednocujúcich signáloch v spoločnosti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás