NázoryTruban zabúda, že "kauza" Pčolinský sa týka aj Čaputovej,...

Truban zabúda, že „kauza“ Pčolinský sa týka aj Čaputovej, ktorý bol ňou vymenovaný

-

spot_img

Truban zabúda, že „kauza“ Pčolinský sa týka aj Čaputovej, ktorý bol ňou vymenovaný

Na sociálnej sieti bývalého predsedu Progresívneho Slovenska Michala Trubana, sa objavilo video o Matovičovi, ktorý sa k otázkam na Pčolinského výhýba. Aj keď táto politická strana prináša pre Slovensko často nepodstatné, zbytočné a antislovenské témy, aj napriek tomu, že táto strana je len pobočka ambasády a je skôr pre Slovensko nešťastie ako prínos, Truban vo videu poukazuje na neschopnosť Matoviča, vyjadriť sa ku „kauze Pčolinský“, ktorého vláda V. Pčolinského na post riaditeľa SIS navrhla.

Najbližšie od Michala Trubana očakávame video a návod o neschpnosti nie len sa vyjadrovať, ale hlavne konať v prípade prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá Pčolinského vymenovala a ako je známe vzišla práve zo strany, v ktorej bol Truban predsedom, z Progresívneho Slovenska.

Truban pod videom zatiaľ zverejnil „manuál“ pre premiéra Igora Matoviča, s ktorým sa v zásade dá súhlasiť. Veríme, že podobný manuál sa, čo najskôr objaví aj v prípade Zuzany Čaputovej:

RIADITEĽ SIS JE ZATKNUTÝ,PREMIÉR MATOVIČ SA SKRÝVA

Riaditeľa SIS zadržala NAKA pre korupciu pred 2 dňami.

Dnes prokurátor žiada jeho väzobné stíhanie pre obavy „z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.“ Premiér Igor Matovič mal byť v novej vláde „policajt“, ktorý žiadnu korupciu nestrpí. Namiesto toho sa v takejto kritickej situácii vykrúca, skrýva a mlčí, pretože vo vládnej kríze visí na trenkách Borisa Kollára. Zatknutie aktívneho riaditeľa SIS je prvotriedny škandál a problém.

Riaditeľ SIS je PRIAMO zodpovedný predsedovi vlády.

Čo je teraz MINIMÁLNE, bez vykrúcania a odkladov nutné spraviť:

1. Okamžite odvolať Vladimíra Pčolinského. Nie je možné, aby tam naďalej zostával. Jeho čo i len teoretický návrat do verejnej funkcie je podmienený právoplatným a aj navonok dôveryhodne pôsobiacim zbavením sa obvinení. Odobrať Sme rodina tento post a zabrániť ich vplyvu na SIS. Veď už teraz začali verejne spochybňovať vyšetrovanie.

2. Navrhnúť vymenovanie nového a dôveryhodného dočasného riaditeľa SIS. Ktorý v prvom rade zabezpečí, že sa v SIS nebudú zametať dôkazy ani zneužívať kompetencie na marenie tohto vyšetrovania.

3. Zvolať Bezpečnostnú radu SR, jej príslušný vybor a v súčinnosti s novým riaditeľom spustiť audit v SIS. Je predsa milión podstatných a nezodpovedaných otázok, ktoré teraz visia vo vzduchu. Kšeftovalo sa v SIS s odposluchmi? Zneužívali sa jej citlivé právomoci? Boli na predaj štátne tajomstvá? Sú všetci ľudia podozriví, že sa na tom podieľali postavení mimo službu? Kto každý mohol korumpovať vedenie SIS – len tunajší oligarchovia alebo aj zahraničné tajné služby? (otázka. redakc.: Zuzana Čaputová, ktorej sa po záhrade prechádza veľvyslankyňa Spojených štátov sa niekedy o nejakých „tajomstvách“ nepreriekla? )

4. Navrhnúť nový proces výberu riaditeľa SIS. Ten by mal byť vyberaný podobným spôsobom ako generálny prokurátor, mal by byť verejne vypočutý pred kontrolným výborom NRSR, mali by sme žiadať nezávislého a dôveryhodného profesionála a až potom by jeho menovanie mala vláda navrhovať prezidentke. Žiaden proces nebude dokonalý, ale každý bude lepší ako to proste vykšeftovať so Sme rodina.

5. Predstúpiť pred kontrolné výbory NR SR a odpovedať na otázky. Poskytnúť zistenia vládneho auditu v SIS.

6. Predstúpiť pred verejnosť, vysvetliť aké kroky vláda spravila pre obnovenie fungovania SIS a pre garantovanie súčinnosti s vyšetrením tohto prípadu.

7. Dať úlohu našej diplomacii a ďalším inštitúciám, aby našich spojencov ubezpečili, že nie sme nedôveryhodná banánová republika, že išlo o zlyhanie konkrétneho človeka/ľudí, ktoré bude riešené a že sú prijaté kroky na obnovenie poriadku. Ak sa premiér teraz ide tváriť, že všetko je super, lebo OČTK konajú, tak je to absurdné a nekompetentné. Toto nie je obvinenie úradníka na okresnom úrade, že zobral úplatok za stavebné povolenie, ale seriózny bezpečnostný problém.

Zdroj: FB/Michal Truban

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás