fbpx
DomáceTrafená hus zagágala? Prezidentka sa vyviňuje

Trafená hus zagágala? Prezidentka sa vyviňuje

-

Trafená hus zagágala? Prezidentka sa vyviňuje

Prezidentka: Reakcia na výroky poslanca Ladislava Kamenického v relácii Na telo

Bratislava 14. marca (TASR) – Dovoľte mi v mene prezidentky Zuzany Čaputovej zareagovať na dnešné výroky poslanca Ladislava Kamenického.


      V relácii TV Markíza Na telo vyhlásil, že prezidentka sa v deň, keď prijala zástupcov koaličných strán SaS a Za ľudí, stretla aj s veľvyslankyňou USA a že KP SR nijako neobjasnila dôvod tohto stretnutia. Ani jedno z týchto tvrdení nie je pravdivé.

- reklama -


      Pracovné stretnutie s americkou veľvyslankyňou mala vopred plánované zamestnankyňa prezidentskej kancelárie, a to mimo programu prezidentky. Na otázky redakcie týždenníka Plus 7 dní, ktorého fotograf toto stretnutie zachytil, prezidentská kancelária reagovala ešte minulý týždeň a stanovisko bolo publikované aj v článku.


      Pripájam celé znenie reakcie:


      “Stretnutia s veľvyslancami sú štandardnou súčasťou práce zamestnankyne, ktorá vedie odbor zahraničnej politiky KP SR. Oficiálne stretnutie s veľvyslankyňou USA bolo naplánované už dlhšie a týkalo sa plánovaného telefonického rozhovoru prezidentky Zuzany Čaputovej s prezidentom USA Joeom Bidenom v nadväznosti na jeho nedávny list, v ktorom vyjadril záujem o ďalšiu spoluprácu a kontakt.


      To, že sa stretnutie uskutočnilo v záhrade a v rovnakom čase ako zmienené stretnutia v Prezidentskom paláci, je zhoda okolností.

Rovnako sa v týchto dňoch Jana Kobzová stretla aj s veľvyslancami Iránu, Ukrajiny a Francúzska a niekoľkými slovenskými diplomatmi. Rozhovory sa týkajú vzájomných bilaterálnych vzťahov a aktuálnej medzinárodnej situácie a sú vždy vopred naplánované.”

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

4 COMMENTS

  1. Pocitovo:Prezidentka sa prechádzala po záhrade s veľvyslankyňou USA a rozprávali sa o letničkách—nové odrody PS pink, K-ska mix…a tak.

  2. Predseda vlády musí zisťovať telefónne číslo do Kremľa cez Budapešť a prezidentka cez úradníčku predvolávajúcu si veľvyslankyňu do záhrady. Rozprávky chumajov, za rozprávanie ktorých by im „starý“ Dobšinský nedal ani päták! ;-7

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás