NázoryTO JE PECKA! Nicholsonová sa prihovára svojim dvom voličom:...

TO JE PECKA! Nicholsonová sa prihovára svojim dvom voličom: KAŠLEM NA FICA!

-

spot_img

TO JE PECKA! Nicholsonová sa prihovára svojim dvom voličom: KAŠLEM NA FICA!

Jeden by aj slzu-dve stratil nad jej statusom! Lucia Ďuriš Nicholsonová si po rokoch z profilu odstránila informáciu, že je politička. A to je dôvod, aby sa prihovorila hŕstke svojich verných voličov. Aj si pofňukala, aj sa pochválila, aj kvapku jedu primiešala. A tiež jeden sľub. Stretávať sa s ňou budeme aj naďalej. Na Facebooku to v statuse sľúbila svojim voličom. Páni, jeden deň sa lúči a druhý deň si to rozmyslí! To nevymyslíš. To je Nicholsonová.

Lucia Ďuriš Nicholsonová podľa vlastných slov kašle na lex atetát a na Roberta Fica, aktuálne má sentimentálnu náladu. Pripomína svojim voličom, ako sa z jednej z najpopulárnejších tvárí SaSky stala okrajovou političkou. Vlastne už ani to „politička“ neplatí, po 14-tich rokoch sa rozhodla po všetkých tých hejtoch voči nej (tie vlastné taktne zamlčala) vrátiť sa k písaniu. Voličom sa poďakovala za úspechy, veď ona robila pre nich všetko len to najlepšie. A to ešte aj ako podpredsedníčka NR SR, na ktorú mal svoj názor aj Ľubomír Galko (dnes bývalé OĽaNO).

Kašľať na Fica

„Milí moji voliči, drahí priatelia, mohla by som napísať štipľavý list o Lex Atentát. O doživotnej rente pre postreleného premiéra a o obmedzení opozičných protestov. Dnes nie. Kašľať na Fica,“ píše Ďuriš Nicholsonová.

Po 14-tich rokoch

„Na sociálnych sieťach som si odstránila z profilu slovo Politička. Svietilo tam 14 rokov. Vďaka vám. Keď ste ma prvýkrát podporili vo voľbách, mala som 33, skúsenosť novinárky a bola som na odchode od manžela s malými deťmi. Žiadne sebavedomie a žiadne istoty. Úspech vo voľbách pre mňa znamenal nový štart,“spomína nostalgicky bývalá politička.

Hrdinka

„Stala som sa ženou s guľami. Tak ste mi písali po tlačovkách o smeráckych škandáloch. Neskôr to doslovne prebrali hejteri. Volali ma hermafrodit, mužatka alebo TO – nespĺňala som charakteristiku muža, ani ženy. Čím viac som bojovala, tým viac ma hejtovali. Blaha, Kaliňák, Danko, Jarjabek, Číž, Žiga… Ich nohsledi z ľudu ma fakt nenávideli. Dlhodobo a vášnivo. Chceli ma zabiť roxorovou tyčou,“ pripomína Nicholsonová odporné vyhrážky, ktoré si vraj na svoju adresu musela vypočuť.

„Občas nič nedávalo zmysel. Ale boli ste tu vy. Niektorých z vás poznám za tých 14 rokov lepšie ako svojich priateľov. Nikdy sme sa nestretli. Ale vždy ste stáli pri mne. ĎAKUJEM,“ pokračuje bývalá europoslankyňa.

Tak pre toto tak brýzga na všetko slovenské?

„Najväčšie úspechy som zažila za hranicami. Odpočet mojej 5 ročnej práce v EP je dlhý a verejný. Je nielen mojou, ale aj vašou vizitkou. Moje úspechy sú aj vašimi úspechmi,“ rekapituluje Ďuriš Nicholsonová ďalej rozcítene.

Zostane s ňou niekto?

„Nelúčim sa. Nevzdávam sa. Neprestávam bojovať za rovnaké hodnoty a princípy ako pred 14 rokmi. Budem písať. Bude o čom. Tí, ktorým som veštila koniec lajny, sa dnes opäť rozfúkavajú a pripravujú na ďalšiu divokú párty. Zostaňte so mnou. Vaša LĎN,“ uzatvára bývalá politička svoj status.

Pamätáme si jej úspechy už v časoch zo SaS

Ešte vo februári 2019 Nicholsonová ako podpredsedníčka NR SR hlasovala proti odobratiu mandátu Igorovi Matovičovi (bývalé OĽaNO). Ten si akosi pozabudol zastaviť podnikateľskú činnosť aj napriek tomu, že ústavný zákon totiž zakazuje podnikanie poslanca. Prvýkrát ho za nepozastavenú živnosť pokutoval parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v júni 2016. Napriek sankcii a vedomosti o nej Matovič o tri mesiace neskôr opäť nemal živnosť pozastavenú.

Dva roky po tom Nicholsonová, už ako europoslankyňa, odišla zo SaS. V tom období má korene aj jej spor s Veronikou Remišovou (Za ľudí) kvôli eurofondom. Nicholsonová obvinila Remišovú z toho, že Slovensko príde o miliardu a Remišová za tieto tvrdenia požadovala ospravedlnenie. Keďže Ďuriš Nicholsonová sa Remišovej ospravedlniť nechcela, rozhodla sa radšej odísť z SaS, aby strane nerobila väčšie problémy a nevnášala do už aj tak napätej koalície ešte väčšie napätie.

„Pravda je taká, že Lucia je obyčajná vydieračka a množstvo toho, čo v minulosti dosiahla, dosiahla vydieraním ostatných odchodom. Spravila to viackrát, keď chcela niečo dosiahnuť a veľakrát sa jej to aj podarilo,“ napísal krátko potom o svojej bývalej kolegyni Ľubomír Galko, ktorý dnes patrí medzi Matovičových najvernejších.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Eka Balášková

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

5 Komentáre

  1. Ešte že nás LĎN varuje , že bude pľuť tie svoje novinárske sliny , oproti ktorým sú sliny votrelca neškodnou neutrálnou tekutinou. 🙂

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás